На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

8 ТИСЯЧ НОВИХ ШПРИЦІВ РОЗДАНО РІВНЕНСЬКИМ НАРКОЗАЛЕЖНИМ

Два місяці на Рівненщині благодійним фондом „Майбутнє без СНІДу” реалізовується проект „Надання комплексної підтримки споживачам ін’єкційних наркотиків”. За цей час понад двісті рівненських споживачів ін’єкційних наркотиків, окрім нових шприців, отримали також близько тисячі презервативів, необхідні медикаменти та медичні й психологічні консультації.

Про це журналісти дізналися 31 травня під час виїзного засідання Рівненського прес-клубу до місцевого пункту обміну шприців. За словами керівника проекту Ганни Ващук, стрімке поширення ВІЛ-інфекції у середовищі наркозалежних довело неефективність традиційних державних методів профілактичної роботи, таких як боротьба з наркоманами чи організаторами наркобізнесу. Щоб захистити від ВІЛ-інфекції як наркозалежних, так і тих, з ким вони контактують, необхідно було знайти нові, більш дієві і гуманні стратегії. Однією з них стала стратегія Зменшення Шкоди.
— Так як існують правила дорожнього руху для зменшення небезпеки від використання транспорту, так само й ми переконуємо наших клієнтів (споживачів ін’єкційних наркотиків) переходити на легші наркотики чи зменшувати дози. Якщо клієнт навідріз відмовляється, тоді пропонуємо йому хоча б користуватися новими шприцами, — розповідає Ганна Ващук.
Наразі в області зареєстровано близько півтори тисячі ін’єкційних наркоманів (неофіційна статистика — більше 10 тисяч). Понад триста з них мають ВІЛ-інфекцію. Загалом на Рівненщині виявлено 790 ВІЛ-інфікованих чоловік.
— Ця цифра досить мала, але слід враховувати, що не всі наркозалежні стоять на обліку, не всі зареєстровані пройшли тест на ВІЛ/СНІД, — зазначає медичний консультант, інфекціоніст Ольга Форсюк. Разом з тим представники груп ризику часто не поспішають перевірятися на наявність інфекції, вважаючи, що поки їм нічого про неї не відомо, то й хвороби немає, вважає пані Форсюк.
Хоча програма Зменшення Шкоди на Рівненщині безпосередньо співпрацює поки що з 15-ма відсотками наркозалежних, клієнти Фонду досить часто отримують шприци і для своїх знайомих, котрі з якихось причин не бажають з’являтися особисто. Натомість клієнтам гарантована анонімність, переконує пані Ващук, адже реєструються вони лише за роком народження та ім’ям матері:
— З УМВС ми не співпрацюємо, адже у нас різні завдання: міліція бореться зі злочинністю, ми ж допомагаємо жертвам хвороби.
Серед перспектив проекту — зменшення шкоди від діяльності працівників секс-індустрії, одним з методів якого буде забезпечення повій презервативами.

Статистика
Сьогодні Україна посідає одне з перших місць у Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІД. На кінець 2005 року в порівнянні з 2000 роком число нових випадків інфікування зросло майже вдвічі, захворюваність на СНІД збільшилася майже у 4 рази, а смертність від СНІД — у 3,8 разів. Щоденно в країні інфікується ВІЛ близько 50-ти осіб, помирає від СНІД у середньому 8 громадян України.
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"