3 жовтня 2007, Луцьк
ВИБОРИ ПО-ВОЛИНСЬКИ: РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЯГНУТО?
Дискусія з приводу перебігу дня голосування на Волині та періоду підрахунку голосів відбулася в Луцькому прес-клубі реформ за участю представників політичних сил і громадських організацій Волині.
Напередодні виборів КВУ й Асоціація молодих політологів і політиків провели широку просвітницьку кампанію з метою інформування громади про її права й обов’язки до і в день виборів. Саме це, на їх переконання, забезпечило більш як 60-відсоткову явку на виборчі дільниці. Не проголосували лише ті, хто не знайшов себе у списках або не мав змоги прибути на дільницю за місце прописки. Причинами негативних факторів цьогорічних виборів голова Волинського відділення КВУ Юрій Кресак вважає суперечності в законодавчому полі, організаційні проблеми (помилки у списках виборців, відсутність телефонізації, черги перед ОВК) та недостатньо підготовлені члени ОВК і ДВК. Однак, за словами пана Кресака, технічні недоліки не вплинули на остаточні результати, «вибори на Волині відбулися в правовому полі», вони були чи не найкращими за всі попередні.
Такої ж думки і регіональний координатор Програми довготермінового спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради України Михайло Шелеп. Поряд із негативами (неточними списками виборців, розміщеною у день виборів агітпродукцією, неактивність більшої частини членів дільничних комісій у зв’язку з їх віком і станом здоров’я) він назвав і позитивні моменти виборів: по-перше, «вибори стають буденним явищем, країна живе звичним життям», по-друге – вибори відбувалися лише до одного органу.
На тому, що серйозних порушень у день виборів не відбулося, зійшлися і представники регіональних штабів БЮТ і НУ-НС, які цілком задоволені результатами вибору волинян. Проте керівник обласного штабу Партії Регіонів Анатолій Горбатюк вважає, що районні адміністрації контролювали виборчі дільниці, оскільки забезпечували їх матеріально-технічне функціонування. На його думку, «вибори не відповідають тим результатам, які ми отримали», основну причину чого він вбачає в недосконалих списках виборців і переконаний, що усунути цю проблему може лише єдиний реєстр виборців. Водночас пан Горбатюк не відкидає жодного варіанту майбутньої коаліції, хоча представники НУ-НС і БЮТ запевнили, що політичні сили, які вони представляють, загалом не розглядають варіанту блокування з Партією Регіонів.
Богдана Стельмах
(ВОГО "Волинський прес-клуб")
|