6 листопада 2007, Луцьк
СОЦПРАЦІВНИКИ ВОЛИНІ ТА РІВНЕНЩИНИ ЗМІНИЛИ СВОЇ ПОГЛЯДИ?
Упродовж трьох років у Волинській і Рівненській областях діяв пілотний проект ТАСІС «Посилення регіональних соціальних служб», основним завданням якого було підвищення якості надання соціальних послуг незахищеним верствам населення шляхом навчання соціальних працівників. Про підсумки його реалізації йшлося на виїзному засіданні Луцького прес-клубу реформ.
Як повідомив під час зустрічі керівник робочої групи проекту ТАСІС Грег Мак Таггарт, на сьогодні 30 працівників соціальної сфери готові навчати своїх колег впроваджувати інноваційні моделі надання соцпослуг. Черговим завданням є питання поширення цих знань по всій Україні.
За словами директора департаменту у справах ветеранів та людей похилого віку Міністерства праці та соціальної політики України Ольги Крентовської, завдяки зазначеному проекту напрацьовано стандарти якості надання соціальних послуг і нові нормативно-правові акти, зміни до законодавства, а також створена цілісна система установ, які надають соціальні послуги. Проте, за словами пані Ольги, постає питання реалізації цих напрацювань. На її думку, «надання соціальних послуг повинно стати прерогативою органів місцевої влади», які є безпосередніми виконавцями поставлених завдань.
Начальник головного управління праці та соціального захисту населення Волинської ОДА Володимир Кец висловив велике задоволення результатами реалізованого проекту, завдяки якому навчання пройшло близько 80% усіх соцпрацівників Волині. За його словами, відбулася зміна психології як працівників соціальної сфери (зокрема, щодо надання якості послуг), так і самих споживачів цих послуг.
Щоправда, як зазначив начальник Радивилівського районного управління праці та соцзахисту населення Рівненської області Василь Бондар, не все так однозначно добре: реформування соціальної сфери неможливе без реформування інших сфер, адже «заробітна плата соцпрацівника найнижча в усій соціальній сфері». Крім того, існує боязнь, що по закінченню проекту пілотні заклади залишаться напризволяще, бо якість надання соціальних послуг наразі не є пріоритетними для держави, а іншого джерела фінансування поки-що немає. Тож «участь у проекті дала дуже багато, але й поставила багато питань».
З цією думкою погодився й Грег Мак Таггарт. Він покладає сподівання, що до завершення проекту Міністерство освіти і науки України допоможе в акредитації тренерів і навчальних тренінгів. А Володимир Кец зазначив, що обласна адміністрація намагатиметься «підтягнути зарплати, щоб забезпечити належні умови існування соціальних працівників».
Богдана Стельмах
(ВОГО "Волинський прес-клуб")
|