На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

На Волині започатковано Телевізійну школу «Репортер»

Журналісти-початківці та студенти Луцького гуманітарного університету й Волинського національного університету ім. Лесі Українки, що навчаються за спеціальністю «Журналістика», нарешті отримали змогу вдосконалити телевізійну майстерність. Це стало можливим завдяки проекту Волинського прес-клубу, який підтримав Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Заняття у школі розпочинаються вже у листопаді 2007 року і триватимуть до червня 2008 року. Щотижня слухачі відвідуватимуть майстер-класи відомих в Україні викладачів, журналістів-практиків і режисерів, навчаться знімати і монтувати власні відеоматеріали на базі сучасного телевізійного комплексу. Серед тем майстер-класів і тренінгів – «Репортер і журналістська етика», «Операторська майстерність», «Мистецтво телережисури», «Мистецтво монтажу», «Від фактів – до аналізу», «Психологічні аспекти роботи репортера», « Сюжет: від ідеї до ефіру», «Робота репортера в кадрі», «Техніка мовлення» та інші. Навчання в школі – безплатне, проте набір слухачів відбуватиметься на конкурсній основі. Кращі сюжети, виготовлені в школі «Репортер», транслюватимуться в ефірі Волинського телебачення.
Важливою складовою проекту є виготовлення на базі Телевізійної школи «Репортер» навчального відеофільму «Професія – репортер», який стане у пригоді кафедрам журналістики багатьох вищих навчальних закладів, оскільки українських аналогів таких навчальних відеопосібників немає.
Президент Телевізійної школи «Репортер» – дійсний член Євразійської академії телебачення і радіо, заслужений журналіст України Святослав Пирожко, переконаний, що в такій школі «є конча потреба», оскільки «найцікавіший жанр – репортаж – занедбаний», та й загалом фахівців-телевізійників на Волині обмаль.
Надзвичайно схвально відгукнувся про школу ректор Луцького гуманітарного університету Андрій Журавльов. В очолюваному ним вузі факультет журналістики функціонує вже десять років, майже всі його випускники працюють за спеціальністю, в тому числі й на всеукраїнських каналах. Проте студенти-журналісти не мали змоги практично вдосконалювати свої знання. «Гадаю, що створення такої школи і стане тією необхідною лабораторією, де буде шліфуватися телевізійник. Отримання такого гранту можна порівняти хіба з відкриттям нового вузу», – зазначив пан Журавльов.
«В академічній освіті це була незаповнена ніша. І школа репортера допоможе витримати баланс і теоретичного навантаження, і практичної роботи», – підсумувала проректор з навчальної та виховної роботи Волинського національного університету ім. Лесі Українки Ірина Констанкевич.
Як зазначила керівник проекту Ольга Куліш, «телевізійна школа не припинить своєї роботи і після закінчення дії проекту. Надана проектом техніка дозволить і надалі проводити у Волинському прес-клубі творчі майстер-класи, виготовляти соціально-значиму відеопродукцію, буде доступна для студентів журналістських факультетів двох волинських університетів, громадських організацій для популяризації ідей демократичного громадянського суспільства».
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"