На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Вчимося співпрацювати з органами влади




Представники громадських організацій області напередодні Нового року зібралися на семінар «Аналіз соціальної політики», який було організовано Інститутом соціокультурного менеджменту в рамках одноіменного проекту за підтримки Фонду Євразія.
- Мета цього семінару - навчити громадські організації взаємодіяти з місцевою владою в питаннях, пов’язаних з аналізом і розробкою соціальних програм на місцевому рівні, - пояснив директор Інституту соціокультурного менеджменту Л. Абрамов. – Адже, на мій погляд, більшість проблем не вирішується саме через невміння влади і громадських активістів зрозуміти один одного.
Проект «Аналіз соціальної політики» розпочався 1 квітня 2007 року. Його завданням було підвищити компетентність громадських організацій, журналістів у питаннях аналізу соціальної політики, інформувати громадські організації, журналістів про позитивний досвід аналізу соціальної політики, реалізувати місцеві ініціативи, спрямовані на поліпшення соціальної політики. В рамках цього проекту з 1 квітня по 1 червня 2007 року проводився конкурс міні грантів, пріоритетами якого було підтримка громадських ініціатив, спрямованих на захист прав окремих груп громадян, аналіз соціальної політики і розробка рекомендацій по її покращенню та інші. Найкращі ідеї запропонували Світловодський Центр активної соціально-психологічної реабілітації інвалідів „Добрада” (проект „Веселковий світ”), Кіровоградський Прес-клуб реформ(проект „Весь Кіровоград – як на долоні” ), Олександрійський РБІКЦ (проект „Сузір’я доброго почину”), ново українська ГО «Екологічні детективи» (проект „Майбутнє Новоукраїнки в руках кожної дитини”). Під час семінару кожен представник організації-переможця розповідав про свій проекту та про результати, які були досягнуті в результаті його реалізації за підтримки Фонду ім. Баторія.
Першою поділилась враженнями від проведення проекту „Весь Кіровоград – як на долоні” координатор Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич. Метою цього проекту була консолідація зусиль влади, бізнесу та громадських організацій суспільства задля створення позитивного образу Кіровоградської області у мережі Інтернет засобами веб-сайтів „Весь Кіровоград” та „Кіровоград-бізнес” для формування відкритого інформаційного суспільства, готового реформуватися задля задоволення потреб громади.
Цільовою аудиторією проекту стали журналісти місцевих ЗМІ, підприємці та представники інших верств суспільства, які використовують Інтернет-мережу для розміщення та пошуку інформації. Активну участь у проекті взяли лідери громадських організацій, які прагнуть вплинути на негативні процеси в суспільстві суспільства методами соціальної реклами, та представники малого та середнього бізнесу, які тепер можуть розміщувати суспільно-корисну бізнесову інформацію у мережі Інтернет.
Потім з презентацією свого проекту „Сузір’я доброго почину” виступила президент ОРБІКЦ Тетяна Степанівна Шоколова. Діяльність її благодійного інформаційно-консультативного центру в рамках проекту була спрямована на відродження та розвитку традицій українського доброчинства, шляхом проведення заходів, направлених на мобілізацію місцевих ресурсів для вирішення суспільних проблем громад Олександрійщини. Було проведено фестиваль доброчинства „Благодійність – щедрість людської душі”, виставку-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, збір пожертв для дітей-сиріт Новопразької школи-інтернату, ярмарок соціальних проектів.
Потім про свій проект „Майбутнє Новоукраїнки в руках кожної дитини” розповіла виконавчий директор міської дитячої громадської організації „Екологічні детективи” Людмила Валентинівна Талашкевич. Завдяки проведеній роботі діти з різних шкіл Новоукраїнки мали можливість взяти участь у конкурсі малюнка на тему діяльності НАТО та дискусійному клубі „Шлях до істини. Це допомогло їм отримати повну і неупереджену інформацію щодо діяльності НАТО та сформувати власну думку про цю організацію.
Організатори семінару розповіли гостям, що завдяки проекту „Веселковий світ” (організація Добрада, м. Світловодськ) 30 людей з функціональними обмеженнями отримали можливість освоїти різноманітні види художньої майстерності: бісероплетіння, різьба по дереву, художній розпис, вишивка, в’язання та інші. Заняття проводилися в приміщенні адаптованому до проїзду колясок та оснащене пандусом, яке було люб’язно надане для занять Світловодською центральною бібліотекою. Цей проект допоміг учасникам виявити в собі нові здібності та таланти, відкрив перспективи для професійного заняття творчістю.
Далі учасники семінару дискутували на тему „Влада та громадськість”, вчилися оцінювати ступінь прозорості наших органів влади, виявляти позитивні та негативні сторони соціальної політики, аналізувати різні соціальні програми, розробляти проекти, які направлені на покращення життя суспільства. По завершенню роботи учасники обмінялися враженнями від зробленої роботи, висловили вдячність працівникам Інституту соціокультурного менеджменту за корисну інформацію та нові вміння і навички, що знадобляться їм у подальшій роботі.
матеріал надала Ольга Августова


назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"