21 січня 2008, Кіровоград
Пункт довіри для людей, втягнутих у комерційний секс, буде у Кіровограді!
У квітні цього року у Кіровограді планується створити профілактичний пункту довіри для тих, хто втягнутий у заняття комерційним сексом. Про це нам розповів Олександр Остапов, керівник благодійного фонду «Повернення до життя». За його словам, процес політичних та економічних перетворень, що проводяться в Україні протягом останніх років потягнув за собою вкрай важку ситуацію із розповсюдженням ВІЛ/СНІД: лише за останні чотири роки кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в Україні зросла удвічі – з 60 до 119,5 тисяч, а кількість хворих на СНІД – більше, ніж у три рази – з 6 до 22,5 тис.!
Якщо ще кілька років тому основним шляхом інфікувння ВІЛ був парентеральний (через кров), то на сьогодні перше місце зайняв статевий шлях. Однією з найбільш уразливих стосовно інфікування ВІЛ та інших небезпечних захворювань груп населення є особи, які за всілякими життєвими обставинами виявились втягнутими у заняття комерційним сексом. Існуюча соціальна ізоляція цих осіб сприяє обмеженню їх доступу до юридичних, медичних та соціальних послуг, профілактичних програм, отриманню допомоги, яка неохідна їм та їх сім'ям для вирішення соціально-побутових питань. Жінки, які втягнуті у комерційних секс та які інфікувались ВІЛ, через існуючу подвійну дискримінацію уникають звертатись у відповідні програми по підтримці ВІЛ-інфікованих, ретельно приховують свій діагноз і не знають, як їм далі жити з цим діагнозом.
Відповідно до рішення обласної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу від 21 серпня 2007 року обласний благодійний фонд «Повернення до життя» розпочав реалізацію проекту по створенню у м. Кіровоград профілактичного пункту довіри для осіб, які за всілякими життєвими обставинами виявились втягнутими у заняття комерційним сексом. На базі цього пункту зазначені особи отримають доступ до таких послуг:
- тестування на наявність ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, за допомогою експрес-тестів;
- консультації лікарів, психолога, юриста;
- лікування виявлених хвороб;
- забезпечення засобами індивідуального захисту;
- консультування з питань безпечної сексуальної поведінки;
- підвищення інформаційно-освітнього рівня з питань ВІЛ;
- переадресація в програми догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих, програми реабілітації від наркозалежності;
- направлення у кризові центри.
Крім того, особи, що втягнуті у заняття комерційним сексом, будуть навчатись мотивуванню своїх клієнтів стосовно безпечної сексуальної поведінки.
Відкриття пункту допомоги очікується у квітні 2008 року. З метою підвищення ефективності проектної діяльності передбачається проведення ряду інформаційно-освітніх заходів серед працівників правоохоронних органів та медичних закладів, а також тісна співпраця з обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом, обласними ЗМІ, органами внутрішніх справ, службами зайнятості тощо. Зазначена діяльність буде здійснюватись за підтримки Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Захід» за кошти Агентства Швеції по Міждународному розвитку (SIDA) протягом 2,5 року. Сподіваємось, що по закінченню проекту адміністрація міста оцінить отримані результати та підтримає подальшу діяльність пункту. Очікуваний результат – зниження рівня інфікування ВІЛ та інфекціями, що передаються статевим шляхом, серед осіб, які втягнуті у заняття комерційним сексом, а також серед їх клієнтів. За додатковою інформацією звертайтесь до офісу обласного благодійного фонду «Повернення до життя» за номером: (05233)74196.
Вікторія Талашкевич
(Кіровоградський прес-клуб реформ)
|