18 лютого 2008, Луцьк
РЕКОНСТРУКЦІЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МАЙДАНУ В ЛУЦЬКУ: ГРОМАДІ ПРОПОНУЮТЬ ВИЗНАЧИТИСЯ З РОЗМІЩЕННЯМ ТУАЛЕТІВ, АПТЕК І МІСЦЬ ДЛЯ ПОБАЧЕНЬ…
Упродовж п’яти років у Луцьку триває дискусія щодо необхідності реконструкції Театрального майдану, проте лише нині реалізація ідеї стала можливою: депутати Луцької міської ради підтримали проект, яий реалізовуватиме ТзОВ «Торговельний центр «Магніт», і винесли його на громадське обговорення.
Все ніби-то правильно, але…
«Я переконаний, що принаймні в цьому році ніхто нічого розкопувати не буде», - зазначив депутат Луцької міської ради, голова ВОГО «Варта громади» Олександр Мартинюк. Він, зокрема, висловив ряд зауважень, які, власне, і пояснюють таку позицію. По-перше, положення про конкурс на реконструкцію Театрального майдану не передбачало критеріїв оцінки проектів (ані фінансових, ані архітетктурних, ані інших), що в депутата викликає сумніви щодо об’єктивності визначення переможця. По-друге, пан Мартинюк переконаний, що громадські обговорення мали б відбутися, логічно, до оголошення переможця конкурсу. По-третє, процедура голосування проходила з грубим порушенням – «такі рішення в пункт «різне» не виносяться». По-четверте, Олександр Мартинюк звинувачує міського голову в самовільному редагуванні тексту рішення сесії міськради.
«Не маю жодного зауваження до проекту, але вважаю, що за нинішніх умов будь-які проекти починати не варто, бо у нас досі є лише обіцянки щодо впорядкування руху маршрутних таксі, будівництва фонтану, наземного переходу через залізничні колії… Переклонаний, що належного адміністративного супроводу за такої позиції не буде», – зазначив депутат Мартинюк.
Керівник фракції «Наша Україна» у Луцькій міській раді Андрій Козюра вважає пропозицію підприємницької структури найкращою, оскільки вона «дасть можливість залучити додаткові інвестиції (близько 40 млн $) і водночас покращить екологічний стан центру міста». Проте він погоджується з паном Мартинюком, що ситуацію потрібно контролювати всією громадою, аби реконструкція не закінчилась виритими ямами.
Член фракції БЮТ у Луцькій міській раді Микола Іванюк налаштований цілком оптимістично і переконаний, що «завдяки реконструкції громада отримає лише позитиви». Більше того, він озвучив результати соціологічного опитування громадян, проведеного Асоціацією молодих політологів і політиків з метою визначення думки громади щодо реконструкції міста, зокрема – побудови підземних переходів. Як з’ясувалося, майже 50% респондентів вважають, що такі переходи потрібні і не тільки в центрі міста.
На переконання члена містобудівної ради, директора Волинської філії Українського державного НДІ містобудування «Діпромісто» Андроша Бідзілі, і підземні переходи у Луцьку, і паркінги мусять бути – це реалії сьогодення. Проект, який перміг у конкурсі, архітектор цілком схвалює і рішення депутатів вважає правильним. Загалом, на його думку, громада не повинна обирати проект – їй його мають представити фахівці, а громадські обговорення оголошуються для «обговорення внутрішньої інфраструктури – де розташувати туалет, аптеку чи місце для побачення…».
Напрошується висновок, що громада – сіра, бездумна маса, нездатна до прийняття вагомих рішень, тож і питати її нічого.
____________________
Згідно з концепцією забудови Тетрального майдану, відбудеться розвиток інфраструктури міста завдяки будівництву 6 підземних переходів, 2 автопаркінгів та торговельного центру, аналогів якому, за словами генерального директора ТзОВ «Торговельний центр «Магніт» Сергія Волика, немає у всьому західному регіоні України.
Позитивами реалізації проекту мають стати: нові надходження до міського бюджету, заощадження коштів міського бюджету, які мали бути витрачені на благоустрій Театрального майдану, та створення близько 700 робочих місць.
Наземна частина Театрального майдану суттєвих змін не зазнає, відбудеться лише його озеленення, освітлення та вимощення бруківкою.
Богдана Стельмах
(ВОГО "Волинський прес-клуб")
|