Круглий стіл “Гендерна рівність: бажане і дійсне” став найбільш помітною гендерно орієнтованою подією тижня в Кіровограді
Кіровоградські гендерно орієнтовані громадські організації, органи влади міського та обласного рівня, а також активні кіровоградці зібралися 12 березня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка на круглому столі “Гендерна рівність: бажане і дійсне”. Оскільки організатори заходу ставили собі за мету комплексно подивитися на перешкоди, що заважають просуванню гендерної рівності на Кіровоградщині, дискусія між учасниками носила доволі бурхливий характер.
Під час круглого столу його учасниками піднімалися різні теми, що стосуються просування гендерної рівності в регіоні, зокрема, психологічні та фізіологічні аспекти проблеми; запровадження гендерної педагогіки; місце бібліотечних установ у сприянні вирішенню проблеми гендеру в регіоні.
Окрмий блок розмови було присвячено оприлюдненню результатів комплексного дослідження „Гендерний портрет Кіровоградщини”, що було здійснене Творчим об’єднаням „Технології оптимального розвитку особистості” на замовлення управління у справах сім’ї молоді та спорту облдержадміністрації. Дослідження, що проводилося в лютому-квітні 2007 році по всій території Кіровоградської області, складалося не тільки з аналізу даних статистики, а й експертного опитування та контент-аналізу найрейтинговіших ЗМІ області. Результати дослідження лягли в основу Обласної програми утвердження генденої рівності до 2010 року, що була прийнята депутатами обласної ради влітку 2007 року.
Під час обговорення представлених результатів дослідження та напрацьованих рекомендацій начальник міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокуцький повністю підтримав прогноз експертів ТО „ТОРО” щодо перенесення явища торгівлі людьми з мегаполісів у сільську місцевість. Він наголосив, що однією з причин цього є введення незалежного зовнішнього оцінювання. Адже, за словами пана Краснокуцького якість викладання в сільських школах не дозволяє їх випускникам при проходженні тестування складати гідну конкуренцію випускників міських шкіл, що неминуче призведе до масового виїзду сільської молоді в пошуках роботи. Цілком зрозуміло, що молоді люди переважно будуть задіяні на низько кваліфікованих роботах, які супроводжуються грубим порушенням трудових прав заробітчан.
Коротку презентацію результатів дослідження можна завантажити за посиланням
http://www.toro.org.ua/news/119.html