21 березня 2008, Киев
Соціальна адаптація через мобілізацію.
17-19 березня 2008 року в Києві пройшла III міжрегіональна робоча зустріч «Участь колишніх ув’язнених в реформуванні Державної кримінально-виконавчої системи України, та в соціальній адаптації осіб, що вийшли з місць позбавлення волі».
Завданням цієї зустрічі було стратегічне планування діяльності з мобілізації СІН, що звільняються з місць позбавлення волі. Представники НПО та ініціативних груп колишніх ув’язнених з 16 регіонів України зібралися для того, щоб обсудити та вирішити, які напрямки роботи Всеукраїнського руху «Подолання» необхідно розвивати в 2008 році.
Цей захід було здійснено в рамках проекту «Розширення профілактики та підтримки СІН через мобілізацію», що здійснюється за фінансової підтримки МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».
Робоча зустріч була ювілейною. 18 березня 2007 року була проведена Перша міжрегіональна робоча зустріч, на якій було вирішено створити ВБО «Рух в підтримку колишніх в’язнів України «Подолання». За цей рік колишніми ув’язненими було проведено низку заходів, а саме зареєстровано та видано всеукраїнську газету «Вільні вісті», ініційовано проведення III Всеукраїнської пенітенціарної конференції, підготовлено пропозиції щодо включення колишніх в’язнів до переліку уразливих груп в новій Національній програми з ВІЛ/СНІД на 2009-2012 роки. Представник Руху був єдиним представником НУО України на конференції, яку 19-21 лютого 2008 року в Відні проводило Управління ООН зі злочинності та наркотиків, в Київській області почалось створення Центру підготовки лідерів з числа колишніх в’язнів, проведено опитування осіб, що звільняються з місць позбавлення волі, проведена низка заходів в місцях позбавлення волі, постійно надаються послуги особам, що звільнилися з місць позбавлення волі.
Під час стратегічного планування були визначені наступні стратегічні напрями діяльності Руху:
Мобілізація – постійне залучення до програм Руху та до реабілітаційних програм осіб, що звільняються;
Фандрейзинг – розвиток системи залучення місцевих ресурсів для проведення соціальної роботи з колишніми ув’язненими;
Соціально-медичні послуги (надаються амбулаторно) – комплекс послуг для осіб, що звільнилися, без надання місця проживання;
Реабілітація – послуги з реабілітації та соціальної адаптації, що надаються в стаціонарі впродовж проживання в Центрах реабілітації;
Адвокація – створення сприятливого середовища для реалізації місії Руху «Подолання».
Послуги не повинні перетворювати людину на користувача, який тільки потребує. Лише мобілізація клієнтів Руху до активної суспільної діяльності є основним чинником соціального відтворення людей, що вийшли з місць позбавлення волі.
Игорь Каминник
(Движение в поддержку бывших заключенных "Преодоление")
|