На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Антикорупційні мобільні пункти проекту „Простір, вільний від корупції” стають епіцентрами боротьби з корупцією в вузах Кіровограда

У вищих начальних закладах Кіровоградської області ІІІ-ІV рівня акредитації (інститути, університети та академії) на денній формі навчається близько 10 тисяч студентів. Переважна більшість таких закладів (понад 90%) сконцентрована у місті Кіровоград. Дипломи про закінчення в першу чергу державних вузів – Кіровоградського національного технічного університету Державної льотної академії України, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка користуються найбільшим попитом на ринку праці області, що зумовлює певний ажіотаж навколо вступу та навчання у даних закладах освіти. А значить створює можливості для виникнення корупційних дій з боку як викладачів вузів, так і самих студентів чи їх батьків. Виходячи з цього, від листопаду минулого року Творче об'єднання «Технології оптимального розвитку особистості» здійснює проект «Простір вільний від корупції», який реалізовується у п’яти кіровоградських вузах-партнерах (ними окрім вже вказаних трьох державних вузів стали ще два приватні – Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки, Кіровоградський інститут комерції).
Впродовж січня - квітня 2008 року у вказаних вузах працюють мобільні пункти „Простір, вільний від корупції”, в яких волонтери – студенти цих вузів проводять серед своїх колег інформаційну антикорупційну кампанію. Так, окрім поширення інформаційних матеріалів антикорупційного змісту, молоді антикорупціонери проводять рейтингове змагання за звання „Вузу суспільної довіри” як найменш корумпованого вищого навчального закладу Кіровограда. Для цього активісти приймають від студентів спеціальні анкети з відомостями про викладачів, що заслуговують на суспільну довіру, та обмінюють ці анкети на значки „Я не беру хабарів”. Значки вручаються самими ж студентами викладачам, відомості про яких і були занесли до анкет. Окрім того всі бажаючі отримують на мобільних пунктах так звану “антикорупційну абетку”, голосують бюлетенями за найменш корумпований вуз міста та в разі потреби отримують безкоштовну консультацію кваліфікованого юриста (до якого можна звернутися й телефоном). Голосування за „Вуз суспільної довіри” відбувається і в мережі Інтернет на сайті ТО “ТОРО” http://www.toro.org.ua/poll/.
А 19-20 березня на мобільні пункти завітали представники місцевих телевізійних компаній ТТV, “Стимул” та КОДТРК. Вони не тільки здійснили відеозйомку роботи мобільних пунктів, а й безпосередньо поцікавилися ходом роботи, його впливом на громадськість міста й області у волонтерів мобільних пунктів та експерта проекту Анатолія Стояна. Як повідомили організатори проекту, підсумки голосування будуть підбиті всередині квітня, коли ТО “ТОРО” офіційно оголосить результати проекту та нагородить найменш корумпований вуз Кіровограда, для чого запросить на тематичний “круглий стіл” керівництво, викладачів, студентів вузів-партнерів, а також представників громадськості та ЗМІ.

Проект "Простір, вільний від корупції" виконується в рамках загальнонаціонального проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» (www.action-msi.org.ua), який здійснюється компанією Менеджмент Системс Інтернешнл (MSI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації «Виклики тисячоліття».

Контактна особа Анатолій Стоян - тел. 27-27-54, 24-23-39
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"