На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Двопалатний парламент – не начасі?!

Чи буде в України двопалатний парламент? Обговорення цього питання у Кіровоградському прес-клубі реформ призвело до виникнення ще цілого ряду питань щодо політичної системи України та поточної діяльності депутатів різних рівнів.

Гостями прес-клубу цього разу стали народний депутат України фракції Блоку Литвина Юрій Литвин, народний депутат України фракція "НУ – НС” Юрій Гримчак, депутат Кіровоградської міської ради, учасник програми Міжнародного обміну – спостереження українських політиків за виборами Президента США Олександр Дануца та голова обласної організації "Партії регіонів” Степан Цапюк.

Незважаючи на те, що гості представляють різні політичні сили, багато в чому їхні погляди на політичний розвиток України збігалися. Зокрема, всі вони погодилися, що не можна йти до двопалатного парламенту шляхом підвищення прохідного бар'єру на виборах до Верховної Ради. Політики вважають це недемократичним шляхом розвитку. Олександр Дануца з цього приводу зазначив: "Це демократична норма, коли будь-хто може створити партію і конкурувати з вже існуючими політичними силами. А 3% бар'єр дає можливість відсікти так звані "диванні партії”, що створюються окремими олігархами. Хоча в Америці, наприклад, не існує жодного прохідного бар'єру, а двопартійний парламент сформувався природним, демократичним шляхом”.

Але найгострішу дискусію у процесі розмови викликали зовсім інші теми: мажоритарна та пропорційна система виборів та обов'язки депутатів. Зокрема, Юрій Литвин коментуючи сьогоднішню політичну ситуацію зазначив: "Ми живемо в перехідному політичному періоді, коли доречно було б використовувати мажоритарну систему виборів. Зараз партії скоріше обслуговують не український народ, а фінансово-промислові групи”. Не погоджується з необхідністю повернення до мажоритарної системи Юрій Гримчак, який вважає, що зараз парламент найбільш структурований, немає переходів депутатів з фракції у фракцію. І нагадав, що у минулих скликаннях були депутати, що 8-9 раз змінювали фракцію. З його поглядами на політичну систему погоджується і політичний опонент Степан Цапюк. Разом з тим він вважає, що основною проблемою, що існує в Україні на сьогодні – це неможливість об'єднати політиків навколо національної ідеї. "Поки ситуація не зміниться, Україна не стане багатою економічно розвиненою державою”, - вважає він.

Також пан Цапюк та пан Гримчак зійшлися у поглядах на депутатські обов'язки. Вони вважають, що народні депутати мають займатися виключно законодавчою діяльністю, а місцеві депутати розподіленням міського бюджету. З ними не погоджується Олександр Дануца, який вважає, що народний обранець має опікуватись в тому числі і проблемами виборця. "Я вважаю, що депутат має сприяти вирішенню різних питань, в тому числі і побутових проблеми – ремонту дахів, доріг тощо”.

автор - Олена Ковальова
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"