На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

ПІД ЧАС МЕДІА-ПРОЕКТУ НА ВОЛИНІ ПОРУШЕНО РЕЗОНАНСНІ СПРАВИ ЩОДО КОРУПЦІЇ ТА ХАБАРНИЦТВА

«Можливо, це збіг обставин, а можливо, завдяки медіа-проекту в області почастішали резонансні справи в затриманні хабарників і корупціонерів, які раніше не відбувалися. На Волині започатковано важливу справу – діалог влади, громадськості, журналістів, - і суспільство почало відчувати, що ЗМІ є важливою складовою в боротьбі з цим явищем», – зазначив начальник управління державної служби Головдержслужби України у Волинській області Валентин Малиновський на засіданні прес-клубу, присвяченому результатам реалізації проекту «Громадою проти корупції».
«З початку цього року прокуратурою порушено 3 кримінальні справи щодо корупції та хабарництва. Загалом за минулий і цей роки – 5 кримінальних справ, пов’язаних із земельними питаннями, – зазначила прес-секретар прокурора Волинської області Жанан Воробйова. – Сподіваюся, що після перегляду телепередач багато людей зрозуміють всю відповідальність за корупційні дії і не перекреслять своє майбутнє».
Інтерактивний медіа-проект реалізовувався Волинським прес-клубом у партнерстві з Волинською ОДТРК у рамках Проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» з жовтня 2007 р. по лютий 2008 р. і мав на меті підвищення рівня поінформованості громадян Волинської області, усвідомлення ними причин виникнення та негативних наслідків корупції і хабарництва, а також залучення населення до антикорупційних кампаній.
Реалізації проекту активно сприяли журналісти, юристи і громадські активісти, представники Волинської облдержадміністрації і обласної ради, управління Міністерства внутрішніх справ України, управління СБУ і КРУ у Волинській області, прокуратури області, Апеляційного суду Волинської області і управління державної служби Головдержслужби України в області.
Уперше в Україні Волинська ОДТРК реалізувала можливість одночасного і прямоефірного інтерактивного спілкування телеглядачів, радіослухачів із гостями студії, серед яких були керівники правоохоронних і судових органів, представники виконавчої влади і депутати, журналісти і представники громадських організацій. Передачі піднімали гострі проблеми взаємостосунків правоохоронних і судових органів, зловживань у сфері державних закупівель, хабарництва в освіті і медицині, ролі громади у боротьбі з корупцією. Щоразу близько 500 волинян брало участь в інтерактивному опитуванні, 10 – 20 додзвонювачів ділилися своїми ідеями і пропозиціями. Із опитувань дізналися, що 79% із 504 глядачів і слухачів не спроможні оплатити медичні й освітні послуги, 88% із 466 виступають за відкритий доступ до інформації про витрачання бюджетних коштів, 74% із 851 звинувачують у хабарництві тих, хто вимагає і бере хабарі, і, на жаль, 65% із 628 осіб переконані, що з корупцією ніхто не бореться.
Ці передачі, а також інформаційна кампанія (трансляція телерадіороликів «Стоп, хабар!», розповсюдження плакатів) спонукали небайдужу частину громади до дії. До Волинського прес-клубу почали звертатися громадяни, які стикалися з проявами корупції і бажали протидіяти цьому злу. Громадські активісти проекту з’явилися у Луцькому, Рожищенському, Ківерцівському районах, які зараз працюють над створенням місцевих правозахисних громадських організацій.
Підсумком реалізованого проекту стало видання брошури «Громадою проти корупції: ідеї від народу», в якій розміщено антикорупційні ініціативи Президента України Віктора Ющенка, аналітичну довідка щодо ситуації на Волині з розслідуванням злочинів, пов’язаних з хабарництвом і корупцією, у 2006 – 2007 роках (за офіційними даними правоохоронних органів, прокуратури, судових інстанцій), аналіз висвітлення зазначеної тематики у волинських ЗМІ за цей же період, скорочену версію телерадіодебатів на телеканалі „Нова Волинь” і ФМ-радіостанції „Луцьк”, перелік звернень громадян на телефонну лінію прес-клубу, а також подано ідеї учасників дискусій, глядачів і слухачів щодо подолання корупції та хабарництва.

назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"