На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Експертами підготовлено законопроект про гендерної дискримінації!


У Кіровоградському прес-клубі реформ відбулася презентація збірки документів, яка була підготовлена у рамках проекту «Сприяння законодавчому забезпеченню гендерної рівності в Україні, що фінансується Європейською комісією.

Як розповів журналістам один з експертів, що готували збірку, Максим Борода, „метою проекту є посилення рівноправної участі жінок у політичних процесах та ухваленні рішень”. До речі, над редагуванням законопроектів, підготовлених у рамках проекту, працювали такі експерти як Тамара Мельник та Любомир Чорній, а також інші поважні експерти, які займаються питаннями гендерної рівності.
Власне, перше за все варто відзначити, що курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію є офіційно визнаним пріоритетним вектором розвитку України. А питання євроінтеграції вимагають від України і дотримання європейських правових стандартів, зокрема стандартів гендерної рівності. Чесно кажучи, Україна, на відміну від інших країн СНД, багато зробила на шляху впровадження гендерної політики та державної політики спрямованої на забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. Зокрема, наша вітчизна ратифікувавши міжнародні конвенції, тим самим визнавши існування проблеми гендерної рівності і взяла на себе зобов’язання займатися її вирішенням. Крім цього Україна прийняла низку законодавчих актів серед яких «Закон про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків».
Впровадження гендерних аспектів у формуванні законодавства України – це питання соціальної справедливості, вирішення якого необхідне для забезпечення рівноправного та стійкого людського розвитку шляхом застосування найбільш результативних і ефективних методів державного втручання. Такий підхід розглядається як процес оцінки будь-якого планового заходу, зокрема законодавства, стратегій і програм в усіх сферах і на всіх рівнях з точки зору його впливу на жінок та чоловіків. Дана теорія ґрунтується перш за все на тому, що інтереси і досвід жінок, так само як і чоловіків, є невід’ємним критерієм у процесі розробки загальної концепції, здійснення моніторингу й оцінки напрямків державної політики в політичній, економічній і суспільній сферах для того, щоб жінки, і чоловіки могли одержувати рівну вигоду, а нерівність була викоренена.
Підставами ж для впровадження гендерного підходу у державне управління є кілька факторів. По-перше, гендерний підхід – це прояв демократії, адже ніхто не може бути дискримінований за ознакою своєї статі. По-друге, оскільки суспільство складається з жінок і чоловіків, не можна досягти сталого розвитку суспільства без гендерного аналізу існуючих умов. Тому для забезпечення розвитку суспільства необхідно, щоб методи гендерного підходу стали складовою всіх частин і напрямків політики і важливі політичні рішення приймались збалансовано, виходячи з різного досвіду та відмінностей у сприйнятті як жінок так і чоловіків. Тому, головним результатом проекту стала розробка змін до законодавства, які запровадять дієві механізми захисту від дискримінації за ознакою статі та створять умови для рівної участі жінок та чоловіків у виборних органах.
У рамках проекту дослідники проаналізували державну політику щодо захисту від дискримінації та щодо забезпечення рівного представництва жінок та чоловіків у виборних органах і представили результати у двох зелених книгах: “Механізми захисту від дискримінації за ознакою статі: варіанти для України” та “Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок та чоловіків у виборних органах влади України”. Зелена книга – це документ для консультацій із зацікавленими сторонами щодо державної політики, що широко використовується у Європейському Союзі. Відмінністю зелених книг від інших аналітичних документів є те, що вони фокусуються на конкретній проблемі державної політики, можливих альтернативних шляхах її вирішення, аналізують переваги та недоліки кожного з варіантів.
За результатами обговорення зелених книг із зацікавленими сторонами було обрано найбільш прийнятний варіант вирішення кожної із поставлених проблем. Детальний план впровадження таких варіантів буде викладено у Концепції відповідного закону або у пояснювальній записці до нього. Після публічного обговорення концепції, їх основні положення були сформульовані юридичною мовою у вигляді наступних законопроектів: “Про недопущення дискримінації за ознакою статті” – який має стати інструментом протидії дискримінації за ознакою статті, і сприяти утвердженню гендерної рівності. “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України” (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків) – який повинен сприяти збалансуванню представництва жінок і чоловіків у Верховній Раді України та місцевих радах. При цьому в законопроектах були враховані зауваження та пропозиції, які висловили різні зацікавлені групи.
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"