На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Коли в університеті діє театр, корупція там відсутня!

Такий оригінальний рецепт боротьби із чумою нашого часу – корупцією – дав ректор кіровоградського соціально-педагогічного інституту “Педагогічна академія” Володимир Василенко.

Спілкуючись із журналістами під час засідання Кіровоградського прес-клубу реформ , Володимир Аркадійович не тільки розповів про роль і місце театру в очолюваному ним інституті, але й висловив свою точку зору на те, чому корупція зароджується та діє у вищих навчальних закладах, і як саме бореться з нею Педагогічна академія.

“Корупція – це старе явище, відоме ще за часі Шумеру, коли було прийнято хабарі давати лівою рукою, а подарунки правою” – розповів Володимир Василенко. На його думку, корупція, як і проституція, не піддається повному знищенню, але її рівень можна суттєво знизити, якщо у суспільстві діють стабільні норми моралі та цінностей. “Корупція, як іржа, може один раз виникнувши, зруйнувати все – і в освіті, і в інших сферах”, – переконаний Володимир Аркадійович. Але, якщо керівник того чи іншого закладу не хоче, щоб корупція була у його внз, наприклад, то її і не буде! Адже корупція знищує сам сенс освіти – ті довірливі стосунки поміж вчителем і учнем, на основі яких йде передача не стільки знань, скільки цінностей, поділ світосприйняттям.

Цю його тезу підтвердили і решта гостей прес-клубу – зокрема, Олена Баранова, заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету академії, а також Майкл та Кароліна Глієспі, професори акторської майстерності та режисури, що завітали до педакадемії із США. На думку останньої, в Сполучених Штатах Америки корупція, звісно, також є, але там запроваджено чимало дієвих механізмів боротьби з нею – а той, хто став учасником корупційних дій, підлягає широкому осуду. Випадки корупції у США широко обговорюються та виносяться на суд громадськості.

З огляду на те, що одним із механізмів задля зменшення корупції у вищій освіті Україна обрала незалежне зовнішнє тестування, то звісно учасники прес-клубу не могли не торкнутися даної теми. Зокрема, питання щодо ставлення ректора до системи тестування поставила активіст творчого об'єднання “Технології оптимального розвитку особистості” Ала Волошина. Адже саме ТО “ТОРО” реалізовує кампанію по формуванню нетерпимого ставлення до корупції у вищих навчальних закладах Кіровограда “Простір, вільний від корупції”. На питання “від громади” Володимир Аркадійович відповів, що підтримує систему тестування, але вважає, що перехід до тестування був занадто різким. “Кожен вищий навчальний заклад повинен мати свободу вибору, адже оцінювання абітурієнтів здійснюється за стандартними схемами, а кожен університет ставить перед собою власні завдання щодо підбору кандидатур у першокурсники” – говорить ректор. На його думку, незалежне зовнішнє тестування у тому вигляді, у якому воно є сьогодні, недосконале. Адже це фактично монополія, а монополія відразу призводить до корупції “Я не здивувався б, якби дізнався, що десь на Петрівці у Києві вже торгують сертифікатами, які не так важко підробити” – припускає Володимир Василенко. Що ж стосується іноземних колег учасників прес-клубу, то професор Кароліна Гілєспі входить до групи викладачів Оклендського університету (штат Мічиган), які оцінюються ефективність тестів, що застосовуються у США. За її словами, нині спостерігається тенденція до розмаїття тестів, мультиваріантності підходів у цій сфері.

На завершення нагадаємо, що засідання прес-клубу, про яке йшла мова, було лише першим із тих, що будуть присвячені темам корупції у сфері вищої освіти, шляхам її профілактики та подолання, ролі у цьому процесі викладачів, громадських діячів та журналістів. Засідання відбуватимуться у рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні", який виконує “Менеджмент Сістемс Інтернешнл” за кооперативною угодою, отриманою від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою проекту є підвищення рівня поінформованості жителів області у питаннях введення у державі такого нового способу оцінювання знань як тестування випускників та нових правил вступу до вищих навчальних закладів, що загалом має на меті знизити рівень корупції у галузі освіти. Що ж до тем наступних прес-клубів, то вони будуть такими: “Де криється корупція у вузах: вступ, здача екзаменів, отримання диплому?”, “Чи допомагає тестування уникнути корупції?”, “ВНЗ найбільшої довіри” (у партнерстві з творчим об'єднанням “ТОРО”) та “Зовнішнє тестування: аналіз набутого досвіду!”.

Запрошуємо лідерів громадських організацій та представників внз зголошуватися до участі у прес-клубах за телефоном: 8-068-910-43-40 (Вікторія Талашкевич)
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"