На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛІВ НА БУДІВНИЦТВО ТА ОПЕРАЦІЇ З ЗЕМЛЕЮ ЧЕРЕЗ ЄДИНІ ДОЗВІЛЬНІ ЦЕНТРИ Є МЕНШ КОРУМПОВАНИМ…

2 червня у Волинському прес-клубі Проект «Гідна Україна» представив результати опитування українських підприємств, метою якого було вивчення проблем корупції у сфері видачі документів дозвільного характеру на будівництво та на операції з землею. Під час дослідження проект порівнював рівень корупції, з якою стикаються компанії під час отримання дозволів, за двома системами - традиційною та за системою єдиних дозвільних центрів (ЄДЦ).
Як зауважила експерт з моніторингу та досліджень проекту «Гідна Україна» пані Світлана Горна, «єдині дозвільні центри видають дозволи значно ефективніше, ніж це відбувається в умовах традиційної дозвільної системи. Загалом тривалість та кількість кроків, необхідних для отримання дозволів у єдиному дозвільному центрі, є істотно меншою, ніж за умов традиційної системи. Так, наприклад, при здійсненні операцій із землею (продаж, оренда) середній термін отримання дозволу становить 68 днів, в той час як при традиційній дозвільній системі сягає 220 днів!».
Дані дослідження стверджують:
• 65% респондентів сприймають систему отримання дозволів на будівництво як корумповану, 74% компаній, які мають досвід отримання дозволів на операції з землею, висловлюють таку ж думку;
• в умовах традиційної дозвільної системи відсоток підприємств, які стикаються з тією чи іншою формою корупційних дій при отриманні дозволів на проведення операцій із землею є вищим (44,7%), ніж при отриманні дозволу на будівництво (35,8%). Водночас, серед тих підприємств, які для отримання таких дозволів користуються ЄДЦ, цей відсоток є меншим. Лише 13,1% підприємств, які отримували дозволи на проведення операцій із землею, та 24,1% із тих, що отримували дозвіл на будівництво, мали корупційний досвід;
• порівняно з традиційною дозвільною системою, результати діяльності ЄДЦ виглядають привабливіше. Загалом, за використання ЄДЦ кількість часу та кроків, необхідних для отримання дозволів, є значно меншими.

Однак, на думку респондентів, робота єдиних дозвільних центрів поки не є ідеальною. Серед бар'єрів та труднощів використання ЄДЦ більшість респондентів назвали значну тривалість процедури отримання дозволів; необхідність додатково самостійно звертатися до дозвільних органів, використовуючи послуги посередників; обмеженість діапазону послуг, що надаються через ЄДЦ; та відсутність інформації щодо процесу використання ЄДЦ.
Така ситуація вказує на важливість приділити увагу якості послуг, що їх надають ЄДЦ, включаючи тренінги для персоналу й керівників центрів. Також необхідно контролювати якість послуг, що надають ЄДЦ, наприклад, за допомогою системи звітних карток або інших методів опитування клієнтів.
За умови збільшення переліку послуг, які надають ЄДЦ, та покращання якості їхньої роботи, рівень корупції в дозвільній системі може бути знижений в 3-5 разів. Більшість компаній поділяє думку про те, що ЄДЦ зможуть стати досить ефективними в подоланні корупції. 56% опитаних підприємств з досвідом отримання дозволу на проведення операцій із землею зазначили, що система ЄДЦ сприяє зниженню рівня корупції, а серед підприємств із досвідом отримання дозволів на будівництво цей відсоток становить 75%.
Метод опитування та розмір вибірки: Опитування проводилось за комбінованою методикою. Кількісне дослідження підприємств, які мали досвід отримання дозволів на проведення операцій з землею (N=136) та будівництво (N=126) за використання традиційної дозвільної системи, а також підприємств, які отримували такі дозволи за використання системи ЄДЦ (N=54 дозволи на проведення операцій з землею та N=61 дозволи на будівництво). Якісне дослідження включало глибинні інтерв'ю з працівниками підприємств, які мали досвід отримання дозволів на операції з землею та будівництво, та керівниками (представниками) компаній - посередників, які або надають, або допомагають отримати дозвіл на операції з землею та будівництво. Опитування проводилось в усіх областях України та в Автономній Республіці Крим.
_______________________

У 2005 році в Україні було прийнято Закон «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», в якому було визначено нові спрощені процедури отримання дозволів, в тому числі дозволів на проведення операцій з землею та виконання будівельних робіт, а також передбачено розвиток системи єдиних дозвільних центрів.

назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"