На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

НАРКОБІЗНЕС ЧИ НАРКОПОЛІТИКА?

Про цинічне знищення українців за допомогою метадонової терапії та відсутність наркополітики в державі йшлося у Волинському прес-клубі на зустрічі журналістів і громадськості з лікарем-психіатром, правозахисником Семеном Глузманом і генералом СБУ Валерієм Кравченком.
«В Україні офіційно зареєстровано лише 160 тисяч наркозалежних. Медики бояться визнати, що останні 6-7 років в Україні наркоепідемія, – зазначив Валерій Кравченко. – Ми вважаємо, що в Україні 1,5 – 2 млн наркозалежних від різного виду наркотиків. Звідки такі дані? На одного зареєстрованого наркомана припадає 10 незареєстрованих. А оскільки це – проблема не тільки наркозалежних, але й сім’ї, то виходить, що з проблемою наркоманії пов’язано 5 млн людей».
За словами пана Кравченка, у 1999 році у Верховній Раді був пролобійований законопроект, який дозволив посів маку на теренах України. Першою бізнес на цьому розпочала Тетяна Засуха (нині – Партія Регіонів). Правоохоронні органи вилучили більше тони макової соломки, зафіксували факт, однак далі справа «не пішла». Ще одна людина – Герой України Анатолій Француз (у минулому – голова Волинської ОДА), – за даними Кравченка, сприяв реалізації крадених автомобілів в обмін на героїн.
Ситуація з трамадолом на сьогодні така, що батьки виходять на акції протесту. Як зазначив Валерій Кравченко, чотирнадцяти укрїнським підприємствам було видано дозвіл на виробництво трамадолу, з них реально цим займалося лише чотири: «Стірол» (депутат від Партії Регіонів Янковський), вітамінний завод (пані Жебрівська, «Наша Україна»), «Здоров’я» (м. Харків), «Астрофарм» (масив «Вишеньки», що під Києвом). «Десять тисяч молодих людей загинуло від використання трамадолу, а тисячі стали інвалідами. Складається ситуація: Україна не бере участі у військових діях, але втрачає десятки тисяч людей через бездіяльність держави! Ситуація досягла таких масштабів, що правоохоронні органи вирішити її безсилі. Це – як пожежа, яку потрібно гасити всім суспільством. Починайте вирішувати цю проблему своїми силами. І вимагайте цього від місцевих органів!» – наголосив генерал Кравченко.
Розповсюдження наркотичних засобів та зловживання ними давно перетворилися на проблему національної безпеки. «Україна не має своєї наркополітики. Є демагогія, – зазначив Семен Глузман. – Я ніколи не мав стосунку до наркотиків, але як лікар можу сказати: на сто відсотків вилікуватися від наркотиків неможливо. Високий відсоток людей, яким потрібно дати можливість дожити з наркотиком. Для цього і є замісна терапія. Проте, якщо за кордоном замісну терапію пропонують закоренілим наркоманам, то нам намагаються нав’язати думку, що перехід з вуличного наркотика на медичний вирішує проблему, людина звільняється від наркоманії. Але метадон – не ліки, а штучно створений наркотик, і позбавитися від нього ще важче, ніж від героїну».
За словами Валерія Кравченка, метадонову програму лобіювали Дмитро Табачник і заступник міністра охорони здоров’я Івасюк наприкінці 2006 року. У нас пропонують її уже з 21 року, після другої-третьої реабілітації. Метадон – це на все життя! А життя з метадоном не може бути тривалим.

назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"