На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Чи допомагає зовнішнє незалежне тестування уникнути корупції?!

У понеділок 7-го липня у Кіровоградському прес-клубі реформ відбулося засідання прес-клубу та запис телепередачі на вищевказану тему. Як відомо нинішня вступна кампанія проходитиме у нових умовах, а саме – визначальну роль для вступу у ВНЗ відіграватимуть сертифікати, які цьогорічні абітурієнти отримали в результаті зовнішнього стандартизованого оцінювання. Однак, у ВНЗ залишилось право зарахування в студенти згідно з деякими пунктами Умов прийому до ВНЗ.

Загалом засідання прес-клубу і було присвячене цій темі та відбулося у рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні", який виконує “Менеджмент Сістемс Інтернешнл” за кооперативною угодою, отриманою від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). А гостями прес-клубу стали Антоніна Анатоліївна Кендюхова, заступник директора з питань моніторингу якості освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського, Микола Ілліч Садовий, доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики Кіровоградського державного педагогічного університету, Микола Миколайович Петренко, перший проректор Кіровоградського національного технічного університету та Валентин Семенович Сотніков, керівник центру довузівської підготовки Кіровоградського національного технічного університету.

Спілкуючись із гостями прес-клубу, ведучий телепередачі Володимир Мощинський у першу чергу запитав їх, чи допомагає, на їх думку, зовнішнє незалежне тестування уникнути корупції. Микола Петренко вважає, що зовнішнє незалежне тестування – це ідеально чесний та об’єктивний процес. Тестування пройшло на Кіровоградщині на досить високому рівні, і, відповідно до результатів, діти нині здають документи – і дуже активно! Чи не найбільш активно, як зазначив Микола Миколайович, за ті сорок п’ять років, що він працює у вищій освіті. Але з іншого боку, зовнішнє незалежне тестування внесло елемент непередбачуваності для самих внз, адже досі невідомо, скільки дітей залишать документи у КНТУ після підведення конкурсів сертифікатів в інших внз.

Колега Миколи Миколайовича – екс-народний депутат Микола Садовий, – теж переконаний, що вступна кампанія проходить нормально, хоча і є черги, зокрема у Кіровоградському державному педагогічному університеті. Нині на 600 місць претендує понад тисячу абітурієнтів, і це означає, що немає спеціальності, де нині був би недобір сертифікатів. Але є проблеми на заочних відділеннях – тут буває таке, що документів подано 3-7 на одну спеціальність, а це дуже мало!

Продовжуючи думку колеги, Антоніна Кендюхові переконана – тестування не є панацеєю від усіх проблем. І воно навряд чи поставить тверду крапку у боротьбі з корупцією, принаймні зараз. Але, за словами Антоніни Анатоліївни, уже сьогодні вражає те, наскільки діти та батьки довіряють тестуванню. Втім, залишаються такі проблемні питання, як двохмісячний зрив занять у школах під час (та після) тестування, а також проблеми, що виникають у ПТУ – діти подають туди досить мало сертифікатів. Антоніна Кендюхова подякувала всім педагогічним працівникам Кіровоградщини, які взяли участь у процесі тестування учнів – а це понад 4000 вчителів, - та висловила переконання, що саме тестування навчить і дітей, і батьків більш правильно і впевнено планувати своє майбутнє та оцінювати власні сили і сили своїх дітей.

Що ж стосується загальної картини тестування, то Кіровоградщина справилась з цим на „відмінно” – результати, які показали школярі, досить непогані. „Від учнів окремих районних шкіл ми навіть не очікували таких гарних результатів, тож наступного року, можливо, деякі школи стануть спеціалізованими, з’являться профільні класи”, - говорить Антоніна Анатоліївна.

Валентин Сотніков, керівник центру довузівської підготовки Кіровоградського національного технічного університету, відповідаючи на питання журналістів, підкреслив, що тестуванні дійсно дозволяє виявити найбільш талановитих учнів, але додав, що проблеми, які виникають під час конкурсу сертифікатів представників пільгових категорій, викликані не стільки низькими балами, що їх набрали представники цих категорій абітурієнтів, скільки бажанням пільговиків здавати документи саме на „престижні”, а не потрібні спеціальності. У результаті не виключено, що мінімальні 124 бали сертифікату „пільговика” можуть переважити 200-300 балів абітурієнта, який не має, по суті, узаконених соціальних привілеїв.

Цій темі – вступ до внз представників пільгових категорій, – учасники прес-клубу присвятили певну частку дискусії. Адже сьогодні до Кіровоградського державного педагогічного університету, за словами Миколи Садового ,вже подали документи 14 переможців різних олімпіад, 5 дітей учасників ліквідації на ЧАЕС, 18 дітей-інвалідів, 11 сиріт, 169 дітей із сільських територій (т.зв. „по цільовому нпарвленню), 174 заяви є від дітей, що навчалися на підготовчому відділенні і теж, звісно, мають пільги. Якщо зважити на те, що у КДПУ всього біля шести сотень „державних” місць, то частка пільговиків складає біля 25%. Така ж сама, приблизно, ситуація і у Кіровоградському національному технічному університеті. До речі, Микола Петренко наголосив, що нині Кіровоградщина посіає чи не найгірше місце по показнику кількості студентів на 10 000 населення – у нас їх лише 211 (гірше тільки на Закарпатті). Тож, якщо цього року, здавши сертифікати із високими балами у столичні внз, кіровоградські діти поїдуть тужи навчатися, то через 10-15 років область втрапить просто у катастрофічну ситуацію. Такий от, місцевий патріотизм – навчайтеся на Кіровоградщині, і тоді зникне корупція, а не місцева економіка.
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"