На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

"Постанова іменем України"

Безпрецендентну постанову по своїй суті нещодавно виніс Львівський апеляційний суд, чим фактично поставив під сумнів всю законодавчу систему у сфері інтелектуальної власності в Україні.

Постановою у справі №17/260 суд визнав за прецендентним правом Держави, іменем України, право суб’єктів господарювання про отримання роялті (регулярних платежів за користування об’єктом права інтелектуальної власності) за твір образотворчого мистецтва – символіки юридичної особи (що не набула правової охорони у якості об’єкта промислової власності – знака для товарів та послуг), надавши цьому проекту „особливого” статусу - проект офіційного символу (відтепер ім’ям України визнано, що за надання права на використання проекту своєї символіки можна отримувати доходи у вигляді ліцензійних платежів).
Вказана постанова суттєво змінює чинні в Україні норми та закони. Її виконання потребує нових змін до ст.10 Закону України „Про авторське право і суміжні права”, розділів ІІІ, IV Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг”, ст.4 Закону України „Про захист від недобросовісної конкуренції”, положень Закону України „Про оподаткування прибутку підприємства”, міжнародних договорів (чинних в Україні) – Паризькій конвенції про охорону прав промислової власності та Стокгольмській конвенції про утворення Міжнародної організації інтелектуальної власності (повноправним членом якої є Україна) й низки інших існуючих в Україні законодавчих та підзаконних актів (як-то, приміром, Постанова КМУ №1716 зі змінами введених Постановою №1148 про збори за надання правової охорони на об’єкти інтелектуальної власності чи Правил складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг, Порядку реєстрації символік об’єднань громадян та ін.).
"Установою ІнтелПро вже направлено листи до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови ВРУ, Голови Державного департаменту інтелектуальної власності із проханням забезпечити ефективну правову експертизу вказаної постанови колегії суддів для аналізу впливу на чинне законодавство України у сфері інтелектуальної власності і економічної конкуренції і ініцювати Кабінетом Міністрів України перед Верховною радою країни приведення до відповідностізаконів України до Постанови у справі №17/260 й ініцюювати вихід України з Всесвітньої організації інтелектуальної власності й також з учасника Паризької ковенції з охорони промислової власності - заявляє керуючий Юрій Трачук - "Звичайно ж, це більше громадська ініціатива для привернення уваги до проблеми некомпетентності наших суддів. Всі розуміють, що законодавство України - одне із найдемократичніших в світі. Проте із таким беззаконням потрібно боротися. Необхідно створити колегії суддів у справах інтелектуальної власності задля вирішення подібних випадків". Як зазначив, експерт-патентознавець установи, Дмитро Захарець - "це зайвий раз доводить, що далеко не всі судді розуміють нюанси "інтелектуального" права і не надають особливого значення необхідності додаткової спеціалізованої освіти у даній галузі".

http://www.intelpro.net/word_news
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"