На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Чому Кіровоградщина може залишитися без власних м’ясопродуктів?!

У цей вівторок Кіровоградський прес-клуб провів виїзне засідання за участі журналістів місцевих засобів масової інформації – на ВАТ "Долинський ПК".

Тема, якої торкнулися учасники заходу, досить актуальна, адже нині перед всією країною постають такі питання, як „Чому виник гострий дефіцит якісної сировини для переробки?!”, „Як позначиться призупинення та закриття м’ясопереробних підприємств – як на соціальній ситуації в Україні?!”, „Хто стоїть за напливом неякісного м’ясного імпорту?” та „Чи змінить ситуацію останнє рішення Уряду України щодо додаткових дотацій галузі?!”
На ці та інші питання журналістів відповідали як Віталій Федорович Чернов, директор ВАТ «Долинський ПК», так і Світлана Леонідівна Толмач, головний ветеринарний лікар Долинського району. На жаль, не знайшов часу зустрітися із представниками ЗМІ ніхто із районної адміністрації, а саме до них питань було чимало. Одне з них, наприклад, чому у Долинському районі немає (а якщо є, то чому про це не знає громадськість!) такої корисної речі як сільські кооперативи?! Адже саме це могло б не тільки суттєво покращити ситуацію зі здачею селянами худоби до м’ясопереробних підприємства, але й поліпшити їхній добробут.
Нагадаємо, що скорочення поголів’я в Україна у 2001-2007 роках обумовлене кількома чинниками, притаманними для всієї України. це і відсутність сучасних технологій виробництва, і низький племінний потенціал, і відсутність належної кормової бази для худоби та активний розвиток птахівничої і свинарської галузей (їхнє м’ясо виступає як продукт-замінник). Останнім часом, крім всього іншого, відбулося зростання поставок імпортної сировини, а відсутність консолідованого підходу до вирішення цієї проблеми та низький рівень державної уваги до проблем галузі в цілому тільки погіршив стан.
Наразі, у 2008 році, склалася така ситуація, коли недостатній розвиток тваринництва – як одна із причин безробіття та бідності на селі, - заважає вирішувати не тільки важливі загальнодержавні економічні завдання, але і хоч якось підвищити добробут сільських мешканців. По країні за останні шість років поголів’я ВРХ скоротилося з 9,4 до 5,7 млн. голів (!), що призвело до зменшення виробництва яловичини. Поголів’я племінних корів у племінних господарствах нині взагалі не перевищує і двох відсотків від загального поголів’я корів у країні. А це у два рази нижчий за необхідний рівень ВРХ для відтворення продуктивного стада! Тому, звісно, існуючий стан речей призводить до гострого дефіциту вітчизняного племінного молодняка. Директор ВАТ «Долинський ПК» Віталій Чернов переконаний, що зараз м’ясне тваринництво в цілому нерентабельне, а виробництво м’яса великої рогатої худоби – взагалі найзбитковіше (-40,8% у 2007 році).
Що ж пропонують зробити як окремі представники м’ясопереробних підприємств, так і асоціація „Укрм’ясопродукт”, куди входить той же «Долинський ПК»?! Ще у березні Асоціація прогнозувала стрибкоподібне підвищення цін на м'ясо та м'ясні продукти всіх видів у найближчі на той день 2-3 місяця у зв’язку зі скороченням поголів'я, ростом споживання та підвищенням вартості кормів і палива. Плюс до всього цього уряд збільшив обсяги імпортного м'яса та м'ясопродукції, що трохи збило ціни. Але, все ж таки, треба враховувати, що вітчизняна продукція суттєво недооцінена, адже при виробництві м'яса в Україні використовуються натуральні (!) корми, що дозволяє створювати екологічно чисту й здорову продукцію. А чим кормили корів, м’ясо яких ввезено до України замороженим, невідомо.
Виходячи з критичної ситуації на ринку, коли задавлені цінами та відсутністю сировини, почали масово закриватися переробні підприємства, їхні представники пропонують уряду наступне: 1. Відмінити ПДВ при імпорті племінної та товарної великої рогатої худоби. 2. Збільшити розмір відшкодування при імпорті на одну голову великої рогатої худоби до шести тисяч грн. за один. худоби. 3. Розробити та втілити механізм спеціальних державних дотацій для сільськогосподарських підприємств - імпортерів товарної великої рогатої худоби. 4 Запровадити «нульову» ставку ПДВ та ввізного мита на обладнання та сільськогосподарську техніку для сг підприємств. 5. Надати можливість відшкодування ПДВ по роботам з реконструкції тваринницьких комплексів, модернізації обладнання та техніки та 6. За прикладом російської федерації, за участю галузевих асоціацій, розробити та втілити національний проект «Прискорений розвиток тваринництва».

Історична довідка: Підприємство ВАТ «Долинський птахокомбінат» бере свій початок з 1927 року, коли була створена хладобійня по забою та первинній переробці домашньої птиці, заготовленої як у населення так і у с/г підприємств, які розташовані поблизу. Cпочатку підприємство розширилось, було проведено будівництво цехів і введено в експлуатацію нові цехи. У середині вісімдесятих років, після проведення реконструкції, м’ясо та субпродукти продавалися фактично по всіх містах Союзу. На жаль, після розпаду Союзу об’єми виробництва поступово знижувались. Самий більший спад виробництва спостерігався в 2000 року, але у 2001 році на підприємстві знову було збільшення виробництва завдяки тому, що 80% продукції підприємство експортувало у Москву. В силу певних обставин, підприємство з 2006 року реалізовувало продукцію на внутрішньому ринку України (Дніпропетровськ, Луганськ, Суми, Кременчук, Одеса). З 2008 року підприємство створює власну мережу фірмових магазинів (у Кривому Розі – 16, Київщина – 27, Миколаїв – 3, Біла Церква – 2, Бориспіль – 1). Планується відкриття магазинів ТМ „М’ясна Долинка” у Херсоні та Кіровограді.
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"