На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
НОВИНА НДО

Більшість українців не довіряють судам

Понад три чверті українців висловлюють недовіру судам. Близько 60% українців на питання, що можна купити за гроші, називають судові рішення.

Такі дані з посиланням на дослідження Інституту Горшеніна* оприлюднив генерал-майор юстиції, директор Програми політичного аналізу та безпеки Віктор Чумак під час семінару „Розвиток демократії: залучення ЗМІ до популяризації питань судової реформи в Україні”, що днями проводився в Донецькому прес-клубі. Причин такої недовіри багато. І центральна серед них – це необхідність реформування судової системи. Реформування її таким чином, щоб вона стала незалежною від інших гілок влади, підзвітною, а головне зрозумілою для пересічного українця.

За словами Віктора Чумака, сьогодні механізмів реформування української судової влади ще не вироблено (хоча і розпочалося воно 1992 року), а перейняти в чистому вигляді досвід європейських країн навряд чи вдасться. Хоча, варто сказати, що пропозицій не бракує. Їх вносять Президент, міністр юстиції, правники, громадські організації і перед кожними черговими виборами усі політичні сили. Але протягом 16 років консенсусу знайти так і не вдалося. Тож, як стверджує Віктор Чумак, і реформування сьогодні не на часі. Головною ж передумовою здійснення судової реформи може бути лише політична стабільність. Інакше міжпартійні суперечки можуть призвести до повної політизації правосуддя та поставити під питання існування судової системи як такої.

Самі ж представники Феміди такий низький рівень довіри до судової влади схильні пояснювати її незрозумілістю для „маленьких” українців. За словами, судді Апеляційного суду Донецької області Валентини Курілової, „судова система повинна бути доступною громадянам. А доступною вона стане тоді, коли люди будуть знати, в який суд їм треба звертатися для вирішення того чи іншого питання”. Між тим думку самих суддів при реформуванні системи ніхто не питає. Принаймні законопроекти, які пропонуються ними, не розглядаються. Пані Курілова упевнена, що ті намагання, котрі здійснюються сьогодні по реформуванню судів, чиняться лише з однією метою: кожна політична сила бажає створити свою систему судів, яка була би їй підзвітною та підконтрольною.





--------------------------
* Всеукраїнське соціологічне дослідження «Корупція в Україні: влада, держава, суспільство» було проведене Інститутом Горшеніна в рамках програми досліджень 2008 року «Проект країни» з 20 жовтня по 3 листопада 2008 року в 129 населених пунктах України (63 міста і 66 сіл). Всього, було опитано 2004 респонденти, які репрезентують доросле населення України, віком від 18 років. Квотами у виборці були: вік, стать, освіта і тип населеного пункту, в якому мешкає респондент. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,4%.


назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"