На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
GoogleЛіга Ресурсних Центрів
НОВИНА ДОНОРА ВІД ЛІГИ РЦ

Вперше в Україні Міжнародний фонд «Відродження» підписав «Меморандум про співпрацю» на районному рівні

24 грудня 2010 року у сесійній залі Дніпропетровської районної ради в рамках семінару «Розвиток громад Дніпропетровського району: здобутки та нові можливості» урочисто підписано «Меморандум про співпрацю» Дніпропетровського району з Міжнародним фондом «Відродження».

Підписання Меморандуму передбачає спільне фінансування соціальних проектів, спрямованих на подолання та запобігання наслідків фінансово-економічної кризи у галузях освіти, культури, сприятиме реформуванню закладів культури в осередки громадської активності та вирішенню інших місцевих проблем. Відповідно до цієї угоди, у 2011 році буде виділено кошти із бюджету та залучено адекватну потребам і вкладу місцевої влади суму з коштів Фонду. Кількість виділених фінансів буде залежати від кількості підготовлених якісних проектів.
Дніпропетровська районна рада запрошує до участі у реалізації спільних проектів представників громадських організацій, соціальні центри, будинки культури, бібліотеки, школи Дніпропетровського району.
На семінарі підводилися підсумки реалізації проектів за минулий період та презентувалися нові можливості, які варто використати для розвитку громад.
Голова Дніпропетровської районної ради Приймаченко Валентина Василівна у своєму виступі наголосила: «Дніпропетровський район упродовж 2009-2010 років впроваджує нові форми розвитку територіальних громад, активізує співпрацю органів місцевого самоврядування з представниками бізнесу та громад, пропонуючи їм разом із владою вирішувати місцеві проблеми. Така практика довела свою ефективність: мобілізація місцевих коштів та залучення додаткових зовнішніх ресурсів прискорює вирішення проблем та процеси розвитку громад.
За цей час було реалізовано:
- 5 мініпроектів в межах проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»;
- проведено районний конкурс розвитку органів місцевого самоврядування (підтримано 2 проекти Чумаківської та Партизанської сільських рад);
- розроблено та прийнято районну програму впровадження політики міжсекторного партнерства та залучення громадських структур до процесів підготовки й реалізації місцевих програм, спрямованих на розвиток громад Дніпропетровського району у 2011–2012 роках;
- проведено понад 30 тренінгів і семінарів, надано більше ста консультацій місцевим громадським активістам;
- залучено понад 500 тисяч гривень додаткового фінансування на вирішення місцевих проблем;
- найголовніше – виявлені лідери, які долучилися до розвитку своїх громад, народилося багато ідей щодо відродження та подальшого розвитку сіл, селищ та міста Дніпропетровського району».
Як відзначила Валентина Василівна, «цей семінар, сподіваюсь, проявить ще більше небайдужих людей територіальних громад Дніпропетровського району. Мрію, що кожна громада району, а їх всього 17, розробить та реалізує як мінімум 2–3 проекти, спрямовані на вирішення місцевих проблем та створення якісних умов життя у кожному населеному пункті району».
Маєтний Олександр Миколайович, заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування та інформаційного забезпечення ради – начальник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради, у своєму виступі відзначив: «Дніпропетровська обласна рада у травні 2007 року прийняла Програму розвитку місцевого самоврядування Дніпропетровської області в 2007-2001 роках, у рамках якої виділяє значні кошти з обласного бюджету на вирішення місцевих проблем. Ця програма забезпечила наступний об’єм фінансування: у 2007 р. виділено 2 млн гривень, 2008 – 10 млн, 2009 – 12 млн, 2010 – 9 млн. Частина цих коштів розподіляється на конкурсній основі. Одним із заходів цієї програми передбачене щорічне проведення обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування подають на конкурс розроблені проекти, а рада обласного конкурсу визнає переможців. На фінансування переможців передбачені кошти, на грантовій основі, в обсязі 2,5 млн гривень на кожний рік. Така практика стимулює керівників органів місцевого самоврядування впроваджувати нові методи управління, шукати нових лідерів із якісними знаннями, а також дозволяє знайти альтернативні джерела фінансування для реалізації своїх задумів. Взагалі це – світова практика реалізовувати задумане через проекти, а оскільки Україна має стратегічну ціль - інтегруватися у європейське товариство, то чим раніше ми освоїмо європейські традиції, тим швидше здійсниться мрія наших людей – жити заможно».
Представники громадських організацій: Шабанова Анастасія, грант-менеджер благодійної організації «Дніпровська Асоціація розвитку регіонів»; Стаднічук Наталія, віце-президент громадської організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск»; Літвінов Олексій, голова правління Дніпропетровської обласної громадської організації «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»; Максимов Максим, керівник «Сільськогосподарської консультаційної служби» поділилися з присутніми на семінарі практичними досягненнями, які мають їх організації, та запропонували розвивати співпрацю з представниками району. Це – нові можливості для громад отримати кваліфіковану допомогу від авторитетних громадських організацій.
Як відзначив Євген Костянтинович Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»: «Захід дуже потрібний і корисний. Представники громад району отримали можливість познайомитися з діяльністю Міжнародного фонду «Відродження», його програмами, а також дізнатися про ті ініціативи, які реалізують громадські організації Дніпропетровської області. Це корисна інформація, яка може суттєво посприяти розвитку місцевих громад. Я бачив у своєму житті багато різноманітних заходів і можу зазначити, ця подія заслуговує найвищої оцінки. Місцева влада демонструє своїм громадянам відкритість, готовність співпрацювати, сприяє залученню додаткових ресурсів. Тепер і представники громад мають проявити себе, розробити якісні проекти та подати їх на розгляд експертів. Ми готові допомогти представникам громади, як теоретично – підготувати фахівців для розробки та написання проектів, так і фінансово. Наш фонд готовий підтримати всі якісні пропозиції». Як зазначив Євген Костянтинович, «наголос треба зробити не на кількості грошей, а на якість проектів. Фонд виділить стільки, скільки буде необхідно для реалізації тих проектів, які будуть визнані експертами корисними людям, цікавими та інноваційними».
Дуже багато важливої інформації отримали присутні на семінарі і від директора Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» Руслана Ростиславовича Краплича. Пан Руслан розповів декілька успішних історій, які в рамках програми змінили стан справ у громадах України. Такі історії надихають, бо їх реалізують такі ж люди, як і на Дніпропетровщині. Руслан Ростиславович також надав декілька корисних порад відносно розробки проектних пропозицій.
На семінарі зароджувалися і нові партнерства. Присутня на заході голова Томаківської районної ради Скрипченко Наталія Миколаївна не тільки запропонувала розглянути можливість підписати аналогічну угоду з міжнародним фондом та Томаківським районом, а й запропонувала підписати Меморандум про співпрацю з Дніпропетровським районом. Як зазначила пані Наталя, «саме в цей час є сенс об’єднувати зусилля та досвід, для того щоб робити сільські громади більш конкурентноспроможними та життєздатними. Люди на селі зачекалися позитивних змін і починання Дніпропетровського району заслуговують, щоб їх наслідували. В свою чергу ми готові поділитися досвідом участі у всеукраїнському конкурсі, де проект нашого району визнавався переможцем».
Учасники семінару: працівники районної ради та районної державної адміністрації Дніпропетровського району, депутати районної та місцевих рад, керівники сільських рад, шкіл, закладів культури, громадських організацій та координатори ініціативних груп громад району протягом семінару активно задавали питання, обговорювали почуте та щиро дякували гостям за можливість отримати нові знання та можливості.

Контакти: Олег Венгер, провідний спеціаліст юридичного відділу Дніпропетровської районної ради.
тел. 27-80-97; приймальня районної ради 27-80-98; моб. +38050 420 22 03; e-mail wenger@ukr.net

назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"