На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

Меморандум “Нові стандарти прозорості та підзвітності влади в м. Полтава”.

Побудова в Україні розвиненого громадянського суспільства не можлива без активної участі самої громади та її активних представників в громадських організаціях. Майбутнє кожної держави та вирішення щоденних проблем її громадян суттєво залежить від ефективного місцевого самоврядування. Згідно світових стандартів демократії, прозорість та підзвітність влади є необхідною складовою. Саме ці чинники дозволяють зменшити проблему свавілля чиновників та корупції.
Усвідомлюючи відповідальність перед Полтавською громадою за забезпечення добробуту, ми, кандидати на посаду міського голови м. Полтави та лідери громадських організацій підписуємо Меморандум “Нові стандарти прозорості та підзвітності влади”. Цим Меморандумом ми започатковуємо діалог між майбутнім новообраним міським головою та громадою міста Полтави.
Змістом цього діалогу є спільне вироблення та реалізація демократичних стандартів прозорості та підзвітності у відносинах міської влади, мешканців м. Полтави та громадських організацій.
Положення даного меморандуму ми розглядаємо як спільний договір про співпрацю, який міститиме концепцію та основні складові в організації стандартів прозорості та підзвітності влади. Ми вважаємо, що:
- підписання меморандуму з боку кандидата на посаду міського голови є його згодою і згодою його політичної команди розглядати пункти Меморандуму в якості письмових передвиборчих зобов’язань. Кандидат на посаду міського голови, в разі його обрання на цю посаду, в межах своїх повноважень і можливостей, зобов’язується втілити пункти Меморандуму в життя.
- підписання меморандуму з боку громадської організації є її згодою розглядати пункти меморандуму в якості частини діяльності організації щодо забезпечення прозорості та підзвітності міської влади. Громадська організація, в межах своїх можливостей, зобов’язується прикладати зусилля для втілення пунктів меморандуму в життя.
Таким чином, ми вважаємо за необхідне і домовляємося про реалізацію в 2006 – 2010 роках наступного плану:

1. Обладнати зал засідань депутатів Полтавської міської ради системою електронного голосування (до травня 2007 року).
Створити електронну базу даних по усім результатам голосування депутатів міської ради, фракцій політичних партій та зробити її доступною для громадськості.

2. Забезпечити оперативне розміщення на Інтернет-сайті Полтавської міської ради наступних видів інформації (з травня 2007 року):
- рішення сесій міської ради (розміщення через 2 дні після сесії) та проекти рішень сесій міської ради (розміщення за 3 дні до дати проведення сесії);
- розпорядження міського голови (розміщення через 2 дні після підписання), рішення та розпорядження виконавчого комітету міської ради (розміщення через 2 дні після підписання);
- інформація по оголошеним конкурсам на закупку товарів і послуг за бюджетні кошти та детальна інформація по результатам цих тендерів (протоколи розкриття конкурсних пропозицій, кількість послуг та товарів, вартість послуг, інше);
- інформація по регуляторним документам (проекти документів та аналіз їх майбутнього впливу, електронне обговорення мешканцями міста, текст прийнятого регуляторного документу та звіт про відстеження ефективності регуляторного документу);
- інформацію про депутатів Полтавської міської ради, про склад фракцій політичних партій та їх позицію по важливим питанням життя м. Полтави;
- проекти галузевих програм, що готуються для розгляду на сесії міської ради (за 3 тижні до дати розгляду програми на сесії розміщувати проекти документів та аналіз їх майбутнього впливу, електронне обговорення мешканцями міста, текст прийнято програми та звіт про відстеження ефективності програми);
- інформацію про результати голосування депутатів та фракцій політичних партій під час сесій міської ради;
- електронну базу щодо звернень громадян та організацій, відповідей на ці звернення

3. Розробити та ввести з 1.08.06 р. програму “Електронний виконавчий комітет Полтавської міської ради”. Забезпечити для мешканців міста через цю програму отримання широкого спектру послуг:
- електронне направлення офіційних звернень, скарг та пропозицій до депутатів міської ради, міського голови та виконавчого комітету міської ради. Отримання в режимі реального часу інформації про: - організацію та відповідальну особу, яка розглядає звернення; - терміни розгляду звернення; - результати розгляду звернень;
- отримання оперативної інформації про права мешканців міста при вирішенні через виконавчий комітет міської ради та депутатів міської ради різних проблем;
- отримання офіційної інформації про повноваження а функції підрозділів виконавчого комітету міської ради та його працівників, про нормативну базу діяльності міських державних органів.
- отримання офіційної інформації, пов’язаної: з комерційною діяльністю в місті юридичних та фізичних осіб (реєстрація, дозволи, ліцензії та інше); з отриманням освіти; з проведенням особистого будівництва та реконструкції житла; з діяльністю комунальних служб; з працевлаштуванням, з соціальною допомогою, з благоустроєм, з охороною здоров’я, з культурою та спортом, з іншими сферами життя).
З 1.01.08 року забезпечити перехід на безпаперовий документообіг в виконавчому комітеті міської ради.

4. Регулярно, не рідше чим раз на квартал, проводити громадські слухання з важливих питань життя міста (з січня 2007 року).
Інформацію про місце, час, тему громадських слухань та проект рішень громадських слухань, висновки експертів про результати впровадження пропонованих рішень розміщувати в ЗМІ і сайті міської ради не пізніше чим за 2 тижні до дати слухань.
Визначення теми громадських слухань здійснювати на основі пропозицій громадян та громадських організацій. Для якісної підготовки громадських слухань забезпечити: - складання плану проведення громадських слухань на пів року вперед; - створення оргкомітетів по підготовці громадських слухань з обов’язковим 60% складом від зацікавлених громадських організацій.

5. Для напрацювання якісних рішень по різним сферам суспільного життя та забезпечення доступу громадських організацій до інформації і процесу прийняття рішень створити або відновити активну діяльність галузевих дорадчих органів: громадської ради, міської студентської ради, ради з питань молодіжної політики, ради підприємців та інших дорадчих органів (з січня 2007 року).
Положення про дорадчі органи та склад широко обговорити серед зацікавлених громадян та громадських організацій. При формуванні дорадчих органів забезпечити не менше 70% складу ради з представників громадських організацій та громадян.

6. Забезпечити доступ до комунальних ЗМІ громадян та громадських організацій для висвітлення проблем та критичних зауважень діяльності місцевої влади в різних галузях життя громади. (з січня 2007 року).
Розробити до січня 2007 року план для громадських організацій щодо розміщення ними інформаційних матеріалів в комунальних ЗМІ з актуальних питань життя громади.

7. Регулярно, не рідше чим раз на квартал, проводити публічний звіт міського голови по виконанню своєї передвиборної програми.
Новообраному меру протягом місяця після обрання розробити та публічно оприлюднити детальний план (конкретні заходи та терміни) по реалізації своєї передвиборної програми на наступний рік. Під час своєї каденції до грудня поточного року новообраному меру розробляти та оприлюднити детальний план (конкретні заходи та терміни) по реалізації своєї передвиборної програми на наступний рік.

8. Фінансування з боку виконавчого комітету міської ради програм та заходів громадських організацій проводити виключно на конкурсній основі (з січня 2007 року).
До 20 грудня 2006 року виписати Положення про фінансування програм та заходів громадських організацій з міського бюджету. Закласти в це положення норму, щодо формування конкурсної комісії з боку громадських організацій не менше 50%, з боку депутатського корпусу не менше 30%, з боку працівників виконкому не більше 20%.
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"