На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

ЧИ ВДАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ ТА ЗАПОРІЖЖІ ФОРМУВАТИ ЦІЛЕСПРЯМОВАНУ ҐЕНДЕРНУ ПОЛІТИКУ?

У листопаді – грудні 2006 року в усіх регіонах України Програмою рівних можливостей ПРООН за підтримки Українського освітнього центру реформ проводяться засідання прес-клубів, в рамках яких презентується інформаційний бюлетень з актуальних питань ґендерних перетворень в Україні „Рівність заради демократії”. 12 грудня таке засідання відбулося в Запорізькому прес-клубі.

Матеріали бюлетеню ґрунтуються на відповідних аналітичних та експертних матеріалах, використовують новітні статистичні дані, доступні результати соціологічних опитувань та досліджень і відображають реальну ситуацію у становленні ґендерних відносин в Україні.

Особлива увага зосереджена на таких темах, як гендерне представництво на всіх рівнях прийняття рішень та у політичних партіях; особливості економічних відносин, а саме нерівність в оплаті праці, проблеми зайнятості; прояви ґендерного насильства; стереотипи суспільної свідомості: відображення у ЗМІ та рекламі; гендерні проблеми демографії, освіти та виховання.

Під час прес-клубу відбулися обговорення тем, які є найбільш актуальними для Запорізького регіону. Так, зокрема голова правління Благодійного Фонду „Єдність за майбутнє” Тамара Огородова зауважила, що гендерні зрушення в області, як і в цілому по Україні відбуваються, але відбуваються настільки повільно, що їх майже не помітно. Або трапляється так, що вони здійснюються у зворотньому напрямку. Так, Запорізька область єдина в Україні, в якій після останніх виборів зменшилася кількість жінок як в обласній, так і в міській раді.

Серед найголовніших проблем, які виокремила Тамара Миколаївна, це те, що попри існування законів і нормативних актів, які позначають інституційно-правові основи гендерних взаємин в Україні, жоден з них не виконується повною мірою, або не діє на практиці.

Приміром, так і не працює прийнятий ще у 2001 році Закон „Про попередження насильства в сім’ї”. В області і до сьогодні немає по справжньому ефективних кризових центрів, які б опікувалися жертвами сімейного насильства.

У підсумку, було відзначено, що активне впровадження гендерної політики в Україні є вкрай необхідним. Лише прихід жінок в усі сфери суспільного життя може створити позитивні перетворення в економічній, соціальній та культурній сферах.


* * *
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"