На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

Житло у Києві після Нового року подешевшає... А у Кіровограді?

У Кіровоградському прес-клубі реформ відбулося засідання на вищевказану тему. Запис телевізійної передачі та обговорення відбулося за участі фахівців з нерухомості, представників влади та журналістів, які дискутували щодо перспектив підвищення і зниження цін на житло, тенденцій на ринку нерухомості та стан розвитку цієї галузі бізнесу в цілому. Зокрема, до участі в обговоренні цієї актуальної теми були запрошені Володимир Петрович Черній, заступник начальника управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Кіровоградської облдержадміністрації та Віктор Михайлович Делюрман, дійсний член Асоціації фахівців з нерухомості України, Голова обласної ради ріелторів.

Тема, запропонована для обговорення у прес-клубі, була викликана і тим, що ризик “прогоріти” із придбанням квартири у столиці нашої держави вже досяг 95%! Ті, хто хоче купити квартиру у Києві та впевнений, що її ціна зростатиме, переважно “безумці” – стверджують аналітики столичних консалтингових компаній. За їхніми розрахунками, сьогодні немає нічого більш ризикового, ніж вкладати гроші у нерухомість. І не тільки у столиці, але й в областях.

З цим був категорично незгоден гість прес-клубу Віктор Делюрман. За його словами ціна на квартири, а особливо на однокімнатні квартири у Кіровограді росте. За останні три роки ціна зросла від 4700 у.о. до 18500 у.о. Це означає, що середній ріст ціни за три роки склав 59%! Причин же для цього кілька. Це і ріст доходів населення, і стабільний стан економіки, і розвиток малого та середнього бізнесу, і трудова міграція, і вигідні умови іпотечного кредитування, і... відсутність альтернативи. Бо, дійсно, збудувати собі жило сьогодні у кілька разів дорожче, аніж його придбати, бо ціни на будівельні матеріали теж не думають падати. Великій кількості оборудок купівлі-продажу житла у Кіровограді сприяє і досить низький рівень оподаткування подібних процедур. В Україні це складає близько одного відсотка, тоді як в окремих країнах Європи доходить до 50%!

Дійсно, у столиці України попит на квартири і справді упав, а ціни продовжують повзти вгору. За даними ріелторів, кількість угод про купівлю та продаж житла у Києві за останніх два роки зменшилася у 20 разів! А це означає, що ринок „перегрітий”. Але ж у Кіровограді все зовсім навпаки, стверджує Віктор Делюрман. Ціна за один квадратний метр складає в середньому 620 у.о., а попит на квартири динамічно зростає на 10-20% щороку, тоді як квартир як первинного так і вторинного ринку не вистачає. Та й будівельні компанії сьогодні сидять без прибутку не тому, що будівельники не можуть знайти покупців, а тому що будувати у Кіровограді складно, дорого і ризиковано. З політичних причин у тому числі. Чимало бізнесменів роками не можуть отримати в оренду земельну ділянку, щоб навіть кіоск поставити, не кажучи вже про будівництво житла.

Втім, Володимир Черній розповів журналістам, що не зважаючи на всі негаразди, житлове будівництво у Кіровограді та області ведеться, хоча і не досить швидкими темпами. Так 95% всього збудованого житла складають приватні помешкання, що їх кіровоградці зводять самі для себе. Та й купують житло у приватному секторі наші з вами земляки залюбки – найбільш бажані для покупців райони це Новоолексіївка, Озерна Балка та ближня Лелеківка. З іншого боку, за словами Володимира Чернія, будувати у Кіровоградській області – найдешевше у порівнянні з усіма іншими областями України. Але нестабільна політична ситуація відлякує інвесторів, бо гроші, як кажуть найбільш обережна річ у світі – її лякають і перевибори, і політичні скандали, та й відсутність у місті міського голови врешті-решт. Як розповів Віктор Делюрман, на час виборів активність ринку нерухомості знижується вдвічі!

Тож, чи скоро настане момент, коли кіровоградським агенціям нерухомого майна нічим буде розраховуватися за рахунками та платити гонорари співробітникам? Мабуть, про це ще рано говорити. Хоча умови іпотечного кредитування для громадян з часом можуть погіршитися, бо Національний банк настійливо рекомендує фінансовим установам видавати кредити лише у національній валюті. За словами аналітиків, саме з цієї причини банкіри з початку осені підвищили відсоткові ставки на іпотечні кредити. До слова, як стверджує радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ, до кінця року може відбутися ще одне підвищення відсоткових ставок. Тож, вкладати чи ні кошти у нерухомість вирішуйте самі. Головне, щоб рішення це було зроблено не похапцем, бо, як кажуть, “поспішиш – людей насмішиш!”
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"