На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

ЯК ЗАХИСТИТИ ЗАПОРІЗЬКИХ ДІТЕЙ ВІД НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ?

Опікуванням неповнолітніми і захистом їхніх прав в Україні займається не так вже й мало організацій: управління з питань молоді та спорту, служби у справах неповнолітніх, органи внутрішніх справ, центри соціальних служб для молоді. Проте зрушити з місця проблему дитячої бездоглядності, злочинності й насилля над дітьми поки не вдається навіть спільними зусиллями. Чи достатньо уваги приділяється цим питанням і які масштаби проблеми на обласному рівні, обговорювали під час чергового засідання прес-клубу.

Скільки насправді маленьких українців піддається сьогодні насиллю та жорстокості, мабуть, не скаже жодна статистика. Офіційні дані говорять про цифру півмільйона дітей. За даними, які нещодавно були оприлюднені головою Федерації працедавців України Володимиром Грищенком, в країні використовується праця понад 456 тис. неповнолітніх у віці від 6 до 14 років, в основному, в нелегальному секторі економіки. Випадки експлуатації дітей стають дедалі частішими. Їх продають у сексуальне рабство, беруть напрокат задля організації жебрацького бізнесу і навіть віддають за стакан горілки.

Давно не секретом вже стало, що в містах України існують цілі мафії жебраків, а жебрацтво перетворилося на доволі прибутковий бізнес. Так, приміром, у Департаменті кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України стверджують, що місячний заробіток столичних жебраків може сягати до 3 тис. грн.; у регіонах – 900 грн.

Того факту, що „лжемадонни” і „лжежебраки” існують і в Запорізькій області, не заперечує і начальник Відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх обласного УМВС Ігор Стаценко. Проте, за його словами, наш регіон потерпає від цього явища найменше. „Так, дійсно в цілому для України – це явище є проблемою. У нашій же області воно не розповсюджене. Трапляються лише „гастролери” із Закарпаття”, – стверджує він. Не дуже гостро в області стоїть проблема і з використанням дитячої праці. Окремі випадки трапляються влітку в курортних містах області. Проте, як вважає Ігор Стаценко, використання дитячих рук лежить на совісті працедавців і підприємців.

Усього по області на обліку перебуває близько 5 тис. неповнолітніх, з них понад 1,5 тис. схильні до бродяжництва та жебракування.



* * *
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"