На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО ВІД ЛІГИ РЦ

ГРОМАДСЬКІ ФУНДАЦІЇ ЗАРАДИ СУСПІЛЬНО-КОРИСНИХ СПРАВ

15 березня 2007 р. в м. Донецьку відбувся круглий стіл: «Фонди розвитку громад: від теорії до практики». Зустріч була організована Донецьким міським благодійним фондом «Доброта», Східно-українським ресурсним центром «Соціальне партнерство», Донецьким обласним відділенням Комітету виборців України, Асоціацією «Соціально-економічні стратегії і партнерство» за ініціативою Співтовариства НДО Донецького регіону при підтримці Forum SYD і Фонду ім. Ч. С. Мотта.

Метою круглого столу було вироблення стратегії, яка сприяє становленню ефективних Фондів розвитку громад (ФРГ)* у Україні.

У заході взяли участь представники стійко успішних громадських організацій Донецької і Луганської областей, які вже мають відповідні знання (із спеціальної літератури та ознайомлювальних подорожей в успішні ФРГ України, ближнього і дальнього зарубіжжя), а деякі - і досвід використання окремих технологій ФРГ для підтримки суспільних ініціатив у своїх громадах.

Учасники круглого столу обмінялися накопиченими знаннями про історію, теорію та практику виникнення і розвитку ФРГ. Були висловлені різні погляди на концепцію і механізми функціонування ФРГ стосовно пострадянських громад. Зокрема, аналізу піддалися чинники, які впливають на розвиток ФРГ в Україні.

Серед сприяючих моментів були названі: лояльне законодавче поле, існування теоретичних розробок і успішних практик вітчизняних «передтеч», наявність ініціативних груп або громадських організацій (принаймні, в півсотні населених пунктів!), щиро і з ентузіазмом сприймаючих концепцію ФРГ в Україні. Присутня і мінімальна необхідна активність ключових суб'єктів самих громад: бізнес-структур, місцевого самоврядування і мешканців.

Як перешкоджаючі розвитку ФРГ чинники були названі: відсутність достатнього розуміння особливостей технологій. Наприклад, існує недооцінка важливості попередньої системної роботи (фандрейзингу) по відродженню місцевої філантропії, а також загроза втрати незалежності ФРГ при входженні до його керівних органів лідерів місцевої влади та/або місцевого самоврядування

Учасники круглого столу зійшлися в думці про те, що заради ефективного розвитку ФРГ в Україні необхідні: адекватне навчання і системна передача вже апробованих технологій, в т.ч. шляхом створення стандартних процесів, аж до соціальних франшиз. Позитивну роль, безумовно, зіграє вироблення і впровадження етичних норм, використання інструментів соціального підприємництва і маркетингу в побудові ефективних ФРГ.

Відчувається потреба оцінки організаційних структур і здійснення регулярних заходів, об'єднуючих вітчизняних апологетів ФРГ.



______________________________________
*Фонд місцевої громади (Community Foundation) – це благодійна організація, яка управляється незалежною радою, утвореною з максимальним представництвом місцевої громади для ефективного використання коштів, переданих для потреб громади окремими громадянами, організаціями чи бізнесовими структурами. (Робоче визначення, рекомендований проектом «Мережа громадянської дії в Україні» (UCAN)).
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"