На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

У Кіровограді потребують термінового ремонту очисні споруди міста!

Минулого тижня Кіровоградський прес-клуб разом із керівництвом ТОВ “Водне господарство” спробували пояснити журналістам та декому з депутатів, яким складним є процес очищення стоків, та з яким серйозними проблемами зіткнулось сьогодні водне господарство міста.

Проблеми ці не нові, але раніше про них просто намагались не говорити. Та ми на власні очі пересвідчились проблеми таки існують і навіть загрожують серйозними неприємностями місту у разі не вирішення. Головний інженер ТОВ “Водне господарство” Валерій Богородов запевнив, що найголовнішим ворогом техніки, будівель та речей – є час. Тому, що більшість споруд та технічного обладнання яке знаходиться на головній каналізаційній насосній станції понад 30 років.

Наше місто умовно поділено на лівий та правий береги і саме на лівому березі і побудована насосна станція. Але процес стоків постійний і тому ремонтувати обладнання на ходу не має можливості. Є лише один вихід побудувати ще одну насосну станцію на правому березі і розподілити стоки. Тоді можна буде вести мову про реконструкцію та ремонт обладнання.

Товариство «Водне господарство» вже визначило низку першочергових заходів, виконання яких необхідне для забезпечення надійності у роботі стратегічно важливого об'єкту міста. По очиснім спорудам потрібно виділення земельних ділянок для організації мулових майданчиків, а також необхідно розглянути питання про звільнення підприємства від сплати за землю хоча б на територіях де розміщені очисні споруди, біологічні ставки та об'єкти незавершеного будівництва, добудова яких недоцільна та неможлива.

Як зазначив директор ТОВ “Водне господарство” Андрій Карауш: “Ми хотіли б щоб міська влада побачивши і вивчивши всі проблеми, які існують у водного господарства на сьогоднішній день, злагоджено підійшла до розгляду тарифу на послуги водопостачання та водовідведення тому, що це питання не лише нашого підприємства, а й депутатського корпусу, мера, та держави. Тому що 270-ти тисячне місто живе і кожного дня приходить майже 50 тисяч кубометрів стоків і кожного дня вони очищаються і доводяться до тієї якості, до того рівня коли можливо їх викидання в річку Інгул”.

На виїзне засідання прес-клубу реформ за підтримки ТОВ “Водне господарство” були запрошені представники всіх фракцій представлених в Кіровоградській міській раді. Та виявилось, що болючі для міста питання цікавлять лише представників двох фракцій: Олену Костенко, соціалістична партія та Олександра Дануцу, фракція “Наша Україна”. Після екскурсії, яка відбулась на Головній каналізаційній насосній станції, грабельному відділені та на біоставках ТОВ "Водного господарства" ми поспілкувались з представниками цих фракцій.

Олена Костенко, депутат Кіровоградської міської ради від соціалістичної партії: “Я вважаю, що ситуація, яка склалась на ТОВ “Водне господарство” надзвичайно важка. І депутати повинні визначитися чи буде це підприємство у приватній власності чи в комунальній власності міста. Це на мою думку є глобальним питанням. Ясно, що треба виділяти кошти тому, що ті проблеми які сьогодні підіймає директор ТОВ “Водне господарство” Андрій Карауш їх треба дійсно вирішувати, тому що все обладнання яке протягом тридцяти років експлуатується в будь який час може вийти з ладу. Тому треба сісти обрахувати, зробити проектно кошторисну документацію, а вже після цього ясно, що треба виділяти кошти. Дивлячись яка потрібна буде сума грошей, а зрозуміло, що не маленька тому окрім коштів міського бюджету мабуть слід задіяти і кошти з держбюджету. Тому, що це програма державного рівня, але місто не повинно остатись осторонь і звичайно якщо підприємство залишиться в приватній власності то і кошти власника.

Я дуже вдячна директору водоканалу Андрію Караушу, що він знайшов час організувати для нас таку екскурсію і показати всі проблеми свого підприємства. Також вдячна прес-клубу за те що виводить такі болючі і актуальні для міста проблемні питання на рівень преси. Тим самим ознайомлює жителів міста і нас депутатів з цими проблемами. Саме депутати в першу чергу повинні вникати і намагатись вирішити ці проблеми. Перед виборами дехто кричав: “Вибери мене, вибери мене!”, а пройшли вибори і за програми і обіцянки забули. І тепер знайти час заглибитись в суть проблем міста для декого просто неможливо...”

Олександр Дануца, депутат Кіровоградської міської ради, фракція “Наша Україна”:

"Я в першу чергу хочу від себе та від фракції “Наша Україна” подякувати прес-клубу за запрошення на такий захід, а також керівництву ТОВ “Водне господарство” Андрію Караушу та головному інженеру Валерію Богородову, які по суті ввели нас в курс роботи очисних споруд міста та ознайомили з проблемами з якими зіткнулось їх господарство. Я вважаю сьогодні потрібно розуміти як відбувається процес очищенні стічних вод і яким чином можна покращити, чи точніше налагодити, безперебійне очищення стоків.

Мені прикро, що не дивлячись на те, що були запрошені всі вісім фракцій міської ради взяти участь у виїзному засіданні прес-клубу, лише дві фракції “Наша Україна” і соціалістична партія знайшли можливість делегувати своїх людей. Я особисто дякую і Олені Володимирівні, що вона приїхала. Ми разом пройшли і побачили ту величезну проблему, яка є сьогодні у місті. А коли прийдуть вибори, всі будуть багато говорити і кричати як піклуються про те, щоб з водою у нас все було гаразд. А знайти дві години, щоб побачити і оцінити загрозу, яка нависає над містом, знайшли тільки дві фракції.
Що стосується проблематики, яка була сьогодні піднята, то безумовно ми побачили вже своїми очима, що є величезна проблема, що стосується реконструкції, ремонту, і в першу чергу капітального ремонту. Сьогодні ніхто з нас вже не зможе сказати, що цим повинне займатися лише підприємство. Це проблема не те що загальної міської, а державної ваги.

Я особисто думаю, що на сьогоднішній день потрібно розробляти не тільки проектно-кошторисну рекомендацію по якимось конкретним речам, а має бути розроблена комплексна програма розвитку водного господарства міста. Ця програма повинна бути напрацьована в першу чергу підприємством, профільним управлінням житлово-комунального господарства, залученими спеціалістами, можливо, з якихось профільних проектних інститутів і безумовно дослідних інститутів. Вона має пройти свою експертизу в міністерстві житлово-комунального господарства, яке є сьогодні в уряді.

Така програма має бути презентована депутатському корпусу і обговорена на профільних депутатських комісіях. Вона має містити інвестиційну складову, інноваційну складову, в ній має бути кошторисна частина цієї програми і депутатський корпус, на мою думку, має обговорити і затвердити цю програму. В тому числі фінансування і спів фінансування. Я переконаний, що сьогодні фінансування подібної програми має складатися з трьох частин. Бюджет підприємства сам не потягне таку комплексну програму і навіть залучення міського бюджету не допоможе, має бути залучений державний бюджет. Це триєдине співіснування і спів фінансування: бюджету підприємства, міста та держави. Тільки так поступово можна вийти на вирішення цих першочергових проблем міста".
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"