На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

Вітання тим, хто переміг себе!

„...Я не могла зупинитися. На руках вен вже не знаходила, колола наркотики в шию. Я розуміла, що проблема не у фізичній залежності. Проблема у мене в голові. Проте вдіяти нічого не могла. Я ненавиділа себе і весь світ навколо. І вже не мріяла повернутися до нормального життя”.
В такому стані попала моя співрозмовниця шість місяців тому до Кіровоградського обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога». А тепер переді мною стояла гарна, весела, розумна дівчина, яка доброзичливо та турботливо поставилася до делегації журналістів, що навідалася до центру. Вона вже пройшла курс реабілітації, а тепер працює у центрі волонтером. Центр врятував її життя, а можливо й подарував нове.

Ініціатором створення такого центру у Кіровоградській області виступив обласний благодійний фонд «Повернення до життя» разом з обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. А розпочав він свою історію у листопаді 2003 року як структурний підрозділ ОБФ «Повернення до життя». Дмитрівська сільрада своїм рішенням передала в безоплатне користування терміном на 15 років приміщення колишнього дитячого садка, що знаходиться у селі Плоскому Знам'янського району. Там і розташувався обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога». Хоча це рішення сільраді далося не просто. Спочатку й мешканці села, й депутати з опаскою й навіть ворожістю поставилися до ідеї створення центру. „Нас не любили, і навіть боялися, - розповідає один з колишніх клієнтів центру, що протягом трьох років працює тут консультантом, - проте трохи згодом, коли ми допомогли комусь нарубати дров, а комусь копати присадибну ділянку, - ставлення змінилося”.

Центр „Твоя перемога” є єдиним в області, де психологічна допомога наркозалежним здійснюється на нерелігійній основі. За основу реабілітаційного процесу прийнята 28-денна Міннесотська програма соціально–психологічної реабілітації, яка більше 40 років успішно реалізується в аналогічних центрах Європи та Америки. Місією програми є: методами соціально–психологічної реабілітації допомогти пацієнтам з психічними та поведінковими розладами, що викликані вживанням психоактивних речовин (ПАВ), припинити або значно зменшити вживання ПАВ і підвищити якість свого життя. При чому психологічні консультації отримує як сам клієнт центру, так і його близькі. Беззаперечною умовою перебування у центрі є власне бажання клієнта вилікуватися. Звичайно є й інші умови: попередня проходження фізичної очистки організму – виведення наркотику з організму, довідка про відсутність інфекційних захворювань та кошти на зворотну дорогу. Адже лікування у центрі проходять молоді люди з різних куточків України: Київ, Севастополь, Одеса, Чернівці, Чернігів, Запоріжжя, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Донецьк, Херсон, Нова Каховка, Макеєвка, Біла Церква, Бровари, Мелітополь, Знам'янка, Кіровоград, і кожен з них може за власним бажанням поїхати з центру в будь-який момент.

Логічно виникає питання: за які кошти існує центр? Виявляється, що значну допомогу надавав обласний бюджет – близько 150 тисяч гривень протягом всього часу. Частина коштів пішла на придбання будматеріалів, щоб перетворити занедбане приміщення колишнього дитячого садка на сучасне приміщення, яке за рівнем побутових умов відповідає європейським стандартам (гаряча та холодна вода, внутрішні туалети, душові кабінки, посудомийна машина тощо). До речі, ремонт клієнти та працівники центру здійснювали своїми силами. Проте цих коштів не вистачає. Але у цьому році з'явилася нова ідея як допомогти вижити центру і одночасно зробити більш конкурентоспроможними після реабілітації його клієнтів. З січня 2007 року за підтримки проекту UCAN розпочато створення робочих місць для видужуючих наркозалежних з метою поглиблення їх ресоціалізації та придбання навичок суміжної професії. У березні 2007 року біля приміщення реабілітаційного центру створено соціальну робочу площадку, на якій видужуючі наркозалежні навчаються виготовляти тротуарну плитку. Протягом останніх трьох місяців було повністю освоєно виробничий процес, у результаті чого було виготовлено першу партію (40 кв.м.) високоякісної тротуарної плитки.

„Наступною ініціативою фонду «Повернення до життя» є провадження політики підтримки з боку держави подальшого розвитку реабілітаційного центру шляхом реалізації програми по соціальній співпраці, а саме: кожне місто (населений пункт) потребує для свого благоустрою в т.ч. і тротуарну плитку. Державі важко надавати цільові кошти на підтримку діяльності такого соціального об'єкту як реабілітаційний центр, але в обласному та місцевих бюджетах передбачена стаття на благоустрій свого міста. Наша ініціатива полягає в тому, щоб запропонувати владі підтримати розвиток реабілітаційного центру шляхом придбання нашої продукції. – розповідає президент фонду Олександр Остахов, - Така соціальна співпраця дозволила б одночасно вирішувати декілька завдань: місто отримує благоустрій, реабілітаційний центр – кошти на поточну діяльність, працівники реабцентру – додаткові професійні навички та кошти на забезпечення своїх потреб, також зменшується тиск на відповідну соціальну бюджетну статтю”.

А поки що у центрі проходять реабілітацію 13 молодих людей, що мріють про одужання, нове життя та дуже прагнуть повернутися у суспільство.

/Автор - Олена Дзядух/
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"