На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

ЗМІНУ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ І СКАСУВАННЯ ПДВ – ТАКІ РЕФОРМУВАННЯ ОБІЦЯЮТЬ ПІДПРИЄМЦЯМ БІЛЬШІСТЬ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ПЕРЕД ДОСТРОКОВИМИ ВИБОРАМИ

Як сьогодні живеться запорізьким бізнесменам і які зміни для них пропонують представники партій та блоків, напередодні Дня підприємця обговорювали в Запорізькому прес-клубі.

Під час прес-клубу вдалося почути різні точки зору на проблеми підприємців: власне самих бізнесменів, влади та представників політичних кіл.
Лідію Кривенко, голову міської спілки підприємців „Ніка”, насамперед, непокоїть відсутність соціальних гарантій для малих бізнесменів. Підприємці не одержують одноразової допомоги при народженні дитини, не мають права на субсидії та інші соціальні виплати. Тому ці питання мають бути негайно вирішені на рівні Кабінету міністрів. Що ж до влади на місцях, то пані Кривенко відзначила, що в принципі міська влада завжди йде на зустріч підприємцям, але доводиться активно добиватися цих зустрічних кроків. „Ніка” вже давно відмовилися від такої практики, як листи-прохання до вищих інстанцій. Сьогодні „зброєю” підприємців є страйки й публічні акції. Це єдиний шлях, на думку Лідії Кривенко, яким підприємці можуть захистити свої права.

Сьогодні в Запорізькій області працюють близько 12 тисяч малих підприємств та більше 105 тисяч підприємців. Таким чином, за кількісним показником наш регіон досяг розвитку деяких європейських країн і посів четверте місце в Україні. Якщо ж брати якісний показник, то за словами заступника начальника Головного управління економіки Світлани Кругляк, він потребує ще серйозної роботи. В області діє декілька програм, фінансованих як з державного бюджету, так і міжнародними джерелами. Ці програми дають можливість безкоштовно навчатися в 9-ти українських вишах й здобути вищу освіту та пройти стажування в країнах Європи.

Про те, які зміни для малих й середніх бізнесменів заготували у своїх передвиборчих програмах представники блоків і партій, журналістам розповіли представники Блоку Юлії Тимошенко та Блоку „Наша Україна-Народна Самооборона”.

За словами депутата міської ради від БЮТ Олега Германюка, сьогодні малий бізнес в Україні схожий на дійну корову: його лише доять, а допомагати ніхто не збирається. Тому в „Українському прориві” БЮТ передбачено зменшення податкового тиску на бізнес і спрощення системи оплати податків, пільгове банківське кредитування та можливість для підприємців брати довгострокові кредити.

„НУ-НС” обіцяють прийняти новий Податковий кодекс з простішим адмініструванням податків, знизити податок на додану вартість до 17%, ліквідувати податкову міліцію, зменшити ряд інших контролюючих органів і ввести податок на багатство й розкіш. На думку начальника обласного виборчого штабу нашеукраїнців Петра Сабашука, малий бізнес доти буде зводити кінці з кінцями, доки в „маленьких” українців не заведуться живі й непогані гроші. Тому „НУ-НС” обіцяє зробити все, аби віддати гроші людям, тобто зробити достойні зарплати бюджетникам, забезпечити пенсіонерів гідними пенсіями, підняти рівень середньої зарплати. Адже, люди, як правило, приносять свої гроші, туди, де у 70-80% працює малий і середній бізнес: їжа, побутова техніка, послуги. Окрім того, за словами Петра Сабашука, держава повинна зробити все, аби підприємцю було вигідно й просто сплачувати податки, і не вигідно переховуватися від їх стягнення.

Аналіз передвиборчих програм інших партій довів, що в принципі різких відмінностей політичні погляди й наміри щодо розвитку МСБ в Україні не несуть. Більшість сил, насамперед, виступає за зменшення податкового навантаження на підприємництво та реформування податкової системи і скасування або зменшення ПДВ.

Приміром, представники Блоку Литвина вважають, що малий і середній бізнес, насамперед, потребує простоти й прозорості правил оподаткування та мінімізації процедур обліку, а також спрощеності процедури контролю. Водночас, Блок Литвина пропагує запровадження системи соціальної відповідальності капіталу, яка передбачає значне підвищення ставок податкового навантаження для представників великого бізнесу – до 70 %, і звільнення від них незахищені соціальні верстви. За необхідне „литвинівці” вважають і здійснення реформи податкової системи, зокрема, ліквідацію податку на додану вартість.

Зменшення податкових зборів передбачено і в програмі Партії регіонів. Ця політична сила обіцяє прийняти новий Податковий кодекс з простішим адмініструванням податків та планує надати податкові пільги малому сімейному бізнесу, зокрема позбавити його від плати за ліцензії й патенти.

Не дуже різняться від інших передвиборчих платформ політичні наміри щодо МСБ Соціалістичної партії України. Припинити податковий терор – одна із обіцянок СПУ. Як і більшість політичних сил, соціалісти прагнуть спростити податкове законодавство і зменшити податковий тягар.

У розлогій програмі Комуністичної партії України містяться докорінні зміни податкової політики, перетворення її із засобу придушення виробництва на засіб його стимулювання. Прогресивна соціалістична партія України обіцяє захистити малий та середній бізнес від свавілля чиновників та встановити єдиний податок.

* * *
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"