На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

Селяни повинні мати справедливу ціну за свою землю

Саме таку думку висловили експерти земельного ринку під час круглого столу, який походив в Полтаві під гаслом “Ринок землі – реалії і перспективи”, в рамках інформаційної кампанії проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру».

Під час круглого столу фахівці з питань земельної реформи, представники центрального апарату Державного агентства земельних ресурсів, органів місцевої влади й громадськості зазначили, що якщо селяни й надалі за безцінь продаватимуть свої паї, то є ризик того, що Україна буде поділена на великі аграрні корпорації, які скуповуватимуть землі. Як зазначив начальник головного управління земельних ресурсів у Полтавській області Григорій Шарий: “Мораторій на продаж землі є досить шкідливим, адже він не стільки стримує операції з купівлі сільськогосподарської землі, скільки породжує тіньовий ринок”.

На сьогоднішній день середня ціна 1-го гектару землі в Україні складає 10-12 тис. гривень (береться сумарний 5-річний валовий дохід із земельної ділянки). У разі скасування мораторію експерти прогнозують, що пропозиція на продаж сільськогосподарських угідь буде значно вищою, ніж попит. Та “Селянину не треба поспішати продавати землю, навіть якщо конче потрібні гроші: земельна ділянка має тенденцію зростати в ціні з кожним роком” - наголосив Станіслав Горбатович, начальник Управління ринку земель та оціночної діяльності Держземагентства.

У свою чергу, керівник Всеукраїнської ліги сприяння розвиткові ринку землі, магістр державного управління Віктор Заяць впевнений, що саме через мораторій реальна орендна плата за землю з 2000 року впала в 2,5 рази. Сумно, що 23% громадян, які мали право на участь паю вже померли – так і не дочекалися реалізації свого законного права.

Загалом, присутні учасники круглого столу в ході дискусії зійшлися на думці, що відміна мораторію на продаж сільськогосподарських угідь – усвідомлена необхідність часу. Відкриття цього ринку дозволить запровадити іпотеки на угіддя, що сприятиме збільшенню інвестицій у сільське господарство, до того ж ефективні землевласники менше покладатимуться на субсидії з держбюджету, а селяни зможуть прозоро продавати свої паї.

Водночас, запровадження ефективного та повноцінного ринку землі залежить від політичної волі влади. Наразі триває спільна робота Держземагентства із Секретаріатом Президента України над відповідними законопроектами щодо врегулювання прав сторін на ринку сільськогосподарських земель і створення єдиної системи реєстрації землі.
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"