На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

НАТО – очима громадських діячів!

Не багато хто з кіровоградців можуть похвалитися, що відвідували країни члени-НАТО. Проте, ті громадські діячі Кіровоградщини, які мали таку нагоду мають дуже чітку позицію щодо переваг та недоліків цього об'єднання.

Так, найперше враження, що склалося у Світлани Гаращенко координатора офісу проектів ОБСЄ в Кіровоградській та Черкаській області, по структуру НАТО, як про великий апарат чиновників, який втім виконує чимало корисних функцій. А про мешканців країн, що вступили до НАТО, як про свідомих та обізнаних з діяльністю організації.

Враження Вікторії Талашкевич, керівника медіа-групи “весь Кіровоград”, яка побувала у військових підрозділах Словаччини була вражена “людським” ставленням до військових у цій країні. По-перше, після вступу до НАТО Словаччина повністю перейшла на професійну армію. Тепер військовий – це така професія як будь-яка інша. Солдати і офіцери мають восьмигодинний робочий день і два вихідних, заробітну плату у розмірі від 3,5 тисяч гривень (для солдата першого року служби) до 17 тисяч гривень (для генерала). У мирний час солдати не прибирають сніг перед міськвиконкомом, не будують дачі для генералів, не відпрацьовують цілими днями стройову на плацу. Навіть для прибирання території частини є спеціальна служба, а не загін солдатів.

Завдання військових в іншому – захист країни, участь у миротворчих акціях та допомога у ліквідації надзвичайних ситуацій. Для чого щоденно вони відпрацьовують по 8 занять. При чому кожні три роки військові проходять перевірку рівня кваліфікації та професійного зростання.

А ще пані Вікторія мала дуже яскраві враження від якості доріг, що побудовані і продовжують будуватися в країни за рахунок натівських інвестицій. Підтримує ці враження і Лев Абрамов президент Інституту соціокультурного менеджменту, який нещодавно був у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Він додає, що у країнах, які стали членами НАТО, різко зросла кількість іноземних інвестицій.

Окрім того, він на власному досвіді може порівняти Радянську армію з натівською, і робить висновок: “У натівській армії ставляться з більшою повагою до потреб людини, вона має краще матеріальне забезпечення”.

На думку пана Абрамова, будь-яке рішення, що прийме Україна щодо вступу до НАТО матиме наслідки. “Наслідки не вступу до НАТО теж доволі відчутні. Військовий нейтралітет коштуватиме країні доволі дорого. У цьому можна переконатися на прикладі того, які кошти витрачає Швеція на військову галузь, при тому, що служба в армії там обов'язкова”.

Автор - Олена ДЗЯДУХ
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"