На першу сторінку
ВІРТУАЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
VIRTUAL RESOURCE CENTER
незалежний інтернет-проект * independent internet project
Google



Ліга Ресурсних Центрів
ПРЕСС-РЕЛІЗ НДО

ВАКЦИНА: ЗА І ПРОТИ, або ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ В БАТЬКІВСЬКИХ РУКАХ

З листопада 2007 року Кіровоградська обласна громадська організація Творче об’єднання «Технології оптимального розвитку особистості» розпочинає реалізацію проекту «Вакцина: за і проти». Метою проекту є надання об’єктивної інформації щодо складу вакцин, формування механізму інформування мешканців міста про переваги й недоліки вакцинації шляхом обговорення на громадських слуханнях Порядку інформування громадськості про можливі ризики від використання щеплень. Логічним завершення проекту має стати затвердження цього документу міським відділом охорони здоров’я. Вплив проекту поширюється на 8 тисяч сімей міста, що мають дітей віком до 10 років.

Відповідь на запитання: «Робити чи не робити дитині щеплення?», - завжди однозначна. Останнім часом банальне «так» чи «ні» ділить суспільство на два ворогуючих табори. Дві сторони у бік одне одного кидають звинувачення у несвідомому та безвідповідальному ставленні до здоров’я своїх дітей та здоров’я суспільства загалом. І хоча немає статистичних даних, на які б можна було посилатися, але життєвий досвід свідчить про те, що на сьогодні стало модною тенденцією не робити своїй дитині щеплення, а знаходити інші, альтернативні шляхи для того, щоб зробити необхідний запис у медичній картці. Чому так сталося? Відповідь на це запитання протягом шести місяців будуть шукати члени Творчого об’єднання «Технології оптимального розвитку особистості».
Планується, що під час реалізації проекту буде проведена масштабна просвітницька кампанія по школах та дитячих садках міста, метою якої є надання необхідної інформації щодо можливих загроз від (не)вакцинації. Окрім того, для захисту прав громадян на об’єктивну інформацію про щеплення та процедуру відмови від вакцинації буде створено Коаліцію з числа громадських організацій, небайдужих до цього питання. З метою отримання об’єктивної інформації про обізнаність кіровоградців щодо правил проведення вакцинації та прав громадян у цьому напрямку проект передбачає здійснення соціологічного дослідження. Логічною кульмінацією проекту стане проведення громадських слухань, присвячених проблемам недоброякісної вакцинації, та вироблення учасниками Порядку оприлюднення відомостей про склад вакцин, що застосовуються при щепленні, інформування громадськості про можливі ризики від (не)використання щеплень та затвердження цього документу міським відділом охорони здоров’я.
Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці ТЦК в межах програми «Розвиток громадянського суспільства в Україні» (тематичний напрямок «Представлення інтересів та захист вразливих груп населення, зокрема, людей з функціональними обмеженнями та молоді»), що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні та ТЦК за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Запрошуємо до співпраці лікарів, громадські організації міста, що працюють із вразливими верствами населення, а також всіх небайдужих до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Джерело: ТО «ТОРО», www.toro.org.ua
Контакти: Керівник проекту: Алла Волошина
8(0522)22-79-08; 8(067)611-23-00
voloshyna@toro.org.ua

Асистент проекту: Наталія Краузе
8(0522)22-79-08; 8(098)533-98-16; 8(050)572-28-50
krauze@toro.org.ua
назад до новин
ЛОГІН

логін:
пароль:

згадати логін чи пароль

реєстрація
ГОЛОСУВАННЯ
Яке Ваше ставлення до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні?
Україна має посилити відповідь на епідемію
Україна робить достатньо з цього приводу
Це не стосується мене особисто, але я стурбований
Це не стосується мене особисто і мені байдуже

Незалежний Інтернет Проект "Віртуальний Ресурсний Центр" © 2001 Independent Internet Project "Virtual Resource Center"